Kard. Kasper: Biblia a ekumenizm

Aby możliwe stało się wspólne celebrowanie sakramentu jedności Słowo Boże musi stać się słowem pojednania – stwierdził kardynał Walter Kasper.

Przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Popierania Jedności Chrześcijan wygłosił 17 stycznia w Paryżu dwie konferencje na temat perspektyw ruchu ekumenicznego. Pierwsza zgromadziła około 250 alumnów i kapłanów regionu paryskiego. Na drugą, w podparyskim mieście Neully-sur-Seine przybyły głównie osoby świeckie. Jej temat brzmiał „Biblia a ekumenizm”.

Przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Popierania Jedności Chrześcijan podkreślił, że postęp w ruchu ekumenicznym zależy od tego, na ile wspólna praca nad Słowem Bożym będzie prowadziła do dialogu między Bogiem a podzielonym chrześcijaństwem. W jego przekonaniu w tym dialogu obecne jest Boże wezwanie do nawrócenia i pojednania. „Bez nawrócenia jedność jest niemożliwa” – stwierdził kardynał Kasper. Watykański gość przewodniczył też eucharystii w intencji jedności chrześcijan sprawowanej w paryskiej katedrze Notre Dame.

«« | « | 1 | » | »»