Poznań: Pierwszy Maraton Biblijny

Przez pięć dni trwać będzie w Poznaniu wielkie czytanie Biblii. Będzie to publiczne czytanie non - stop, dzień i noc wszystkich ksiąg. Udział może wziąć każdy, kto chce pokazać, jak ważne jest dla niego Pismo Święte.

Organizatorzy zaprosili do udziału duchowieństwo i wiernych, wszystkie pokolenia i zawody, dzieci, młodzież, dorosłych. Od pracownicy supermarketu do profesora uniwersytetu. "W ten sposób zamanifestujemy wyjątkową i wspólnotową wartość Biblii oraz potrzebę jej obecności w życiu publicznym" - podkreślili.

Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce.

Patronat objął Metropolita Poznański Ks. Abp Stanisław Gądecki, który zainauguruje maraton uroczystą Mszą Św. w niedzielę 13 marca br. o godz. 20:00 w kościele Wszystkich Świętych i rozpocznie czytanie pierwszymi wersetami Księgi Rodzaju.

Na te okazję przygotowany zostanie przez Drukarnię i Księgarnię Św. Wojciecha specjalny egzemplarz Biblii Poznańskiej, który po zakończeniu czytania zostanie ofiarowany Ojcu Świętemu.

Dla każdego uczestnika przewidziany jest kilkuminutowy fragment. Biblia została podzielona na 876 fragmentów.

- Każdej osobie przydzieliliśmy jeden fragment oraz podaliśmy dokładny dzień i godzinę, o której będzie czytać swój kawałek - tłumaczy jeden z organizatorów ks. Robert Korbik. Co ciekawe, wszyscy najchętniej wybierali godziny wieczorne i nocne.

By wszystko odbywało się zgodnie z planem, osoby czytające muszą pilnować czasu: każdy ma na przeczytanie swojej kwestii od 5 do 7 minut. Dlatego niektórzy już od kilku dni ostro trenują - specjalne warsztaty zorganizowało nawet Radio Merkury.

Maraton BIBLIA A Ω został zorganizowany z okazji pięciolecia cyklu Verba Sacra.

«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»

Reklama

Reklama