Premiera AudioBiblii

Dziś w Sekretariacie Episkopatu Polski odbyła się konferencja prasowa nt. polskiego wydania Biblii Warszawsko-Praskiej na płytach CD. Kosciol.pl objął patronat medialny nad tym przedsięwzięciem.

W spotkaniu wzięli udział goście: Krzysztof Gordon – aktor Teatru Wybrzeże, którego głos usłyszymy jak włączymy płytę z Biblią, Antoni Pawlak - redaktor naczelny wydawnictwa Tower Press – które realizuje ten projekt, Władysław Zawistowski - wice-prezes tego wydawnictwa, Ks. prof. Jan Sochoń – filozof kultury, Antoni Polak – publicysta, ekumenista oraz Tomasz Królak – wiceprezes Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Potrzeba takiej Biblii jest z pewnością uzasadniona – jak zwrócili uwagę goście w konferencji – Pismo Święte potrafi być w kościołach czytanie fatalnie – takie nagranie jest z pewnością świetnym materiałem do nauki dla lektorów. Ta forma przekazu nie może zastąpić lektury tekstu – ale z pewnością jest atrakcyjną do niej zachętą – która na pewno jest potrzebna w naszym społeczeństwie gdzie znajomość Biblii często jest bardzo mała. Ale wydanie dźwiękowe Pisma Świętego jest pierwszym rzędzie wspaniałą nowiną dla ludzi niewidomych, i wszystkich innych którzy z różnych przyczyn maja trudność w dostępie do Biblii tekstowej.
Wice prezes Tower Pressu Władysław Zawistowski zobowiązał się na sali do przekazania całego kompletu płyt ośrodkowi dla niewidomych w podwarszawskich Laskach.

O tym jak ogromne jest to przedsięwzięcie niech świadczy fakt ze całość ma zawierać się na 95 do 100 płyt CD – w sumie daje to 6756 minut (112,6 godziny) nagrania – i będzie podzielone na 33 zestawy – ukazujące się w odstępach dwutygodniowych - wydanie jej całej zajmie całe miesiące. W pierwszym rzędzie zostanie wydany Nowy Testament.

AudioBiblia jest oparta na tłumaczeniu bp. Kazimierza Romaniuka – tekstu pisanego piękną polszczyzną – w którym ważniejsza od oddania wszelkich subtelności słów jest przystępność i zrozumiałość tekstu – wydawcy chcą przez to zachęcić jak najszersza rzesze ludzi do sięgnięcia po Pismo.

Jest to pierwsze w Polsce wydanie Pisma Świętego w postaci audio-książki, która niedługo będzie dostępna w salonach prasowych – a którą już można zamówić w sklepie naszego portalu [Kosciol.pl - przyp.red.]. Pierwszy zestaw płyt – Ewangelię wg św. Mateusza można już zamówić w sklepie naszego portalu [Kosciol.pl - przyp.red.]. Można też dokonać subskrtypcji całej serii.

Łukasz Gawryś________________________________________________


W sierpniu tego roku wydano już, jako zapowiedź serii, Ewangelię według św. Jana. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.audiobiblia.pl :. - przyp. red.
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg