Rosja: Rok Biblii

,,Przepowiadać Ewangelię Nadziei” pod tym hasłem w Rosji rozpoczyna się Rok Biblii. Został on ogłoszony przez Konferencję Biskupów Katolickich Rosji.

W minioną niedzielę we wszystkich kościołach katolickich moskiewskiej archidiecezji Matki Bożej dokonano uroczystego aktu intronizacji Pisma św. oraz odczytano, mówiący o znaczeniu Roku Biblii, list pasterski abp. Tadeusza Kondrusiewicza.

W swoim liście abp Kondrusiewicz napisał, że w oparciu o słowa Adhortacji Apostolskiej sługi Bożego Jana Pawła II ,,Kościół w Europie”, której wskazaniami kieruje się Kościół Katolicki w Rosji, biskupi tegoż Kościoła ogłosili rok 2006 ,,Rokiem Biblii”. Sprzyja temu 130. rocznica edycji tłumaczenia Synodalnego Pisma św. przygotowanego przez Rosyjski Kościół Prawosławny. W czasach prześladowań tłumaczenie Synodalne Biblii w dużym nakładzie wydawało katolickie wydawnictwo ,,Życie z Bogiem” w Brukseli. Pozwoliło to wielu pokoleniom Rosjan odkrywać nową nadzieję w czasach pozbawionych nadziei.

Biblią wydawaną w Brukseli posługują się również katolicy. Abp Kondrusiewicz wyraził nadzieję, że ,,Rok Biblii” umocni rozwój relacji międzychrześcijańskich szczególnie z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym. ,,Właśnie Pismo św. razem z Tradycją jest źródłem wiary zarówno dla prawosławnych i katolików, z dziesięciowiekową historią niepodzielonego chrześcijaństwa, z wspólnym stanowiskiem wobec podstawowych problemów moralnych dzisiejszego świata i jego wyzwań, Pismo św. pozwala nam stwierdzić, że łączy nas o wiele więcej niż dzieli”- powiedział abp Kondrusiewicz.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama