Biblia Benedykta już jest

W dniu imienin papieża Benedykta XVI, 11 lipca, na półki księgarskie w krajach niemieckiego obszaru językowego trafiła "Biblia Benedykta".

W dniu imienin papieża Benedykta XVI, 11 lipca, na półki księgarskie w krajach niemieckiego obszaru językowego trafiła "Biblia Benedykta". To specjalne, limitowane wydanie Pisma Świętego w ilości 50 tys. egzemplarzy ukaże się nakładem domu wydawniczego Herdera z Fryburga Bryzgowijskiego oraz gazety Bild.

Na okładce z białej skóry widnieje herb Benedykta XVI. 16-stronicowa przedmowa zawiera krótkie fragmenty tekstów Ojca Świętego, które pisał w związku z jego wyborem na papieża, z wyborem imienia oraz na temat czytania Biblii. Tekst ilustrują fotografie z życia Benedykta XVI. "Imieniny Benedykta XVI są dla nas piękną okazją do przygotowania bibliofilskiego wydania Biblii w tak kosztownej szacie" - powiedział dyrektor wydawnictwa, Manuel Herder podczas prezentacji publikacji we Fryburgu. W miniony wtorek, naczelny redaktor gazety Bild, Kai Diekmann, zaprezentował "Biblię Benedykta" w domu urodzenia Papieża w Marktl am Inn w Górnej Bawarii.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama