Zakończenie Maratonu Biblijnego

W piątek, 7 marca, IV Maraton Biblijny dobiegnie końca! Około godz. 21.30 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu, ostatnia osoba przeczyta ostanie wersety ostatniej księgi Biblii, Apokalipsy św. Jana.

Od 17 lutego 2008 roku codziennie po południu w jednym z kościołów Poznania i okolic czytano głośno Biblię Starego i Nowego Testamentu. Najmłodszy uczestnik Maratonu miał siedem, a najstarsza uczestniczka - osiemdziesiąt dwa lata. W czytaniu wzięło udział 1500 osób. Na zakończenie przewidziano uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego prowadzone przez młodzież – organizatorów Maratonu Biblijnego.

Uczestnicy Maratonu czytali Pismo Święte w tłumaczeniu nazywanym Biblią Poznańską. Wydany specjalnie na tę okazję tom Biblii ważył 12 kilogramów. Maraton Biblijny w Poznaniu jest pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się w 2005 roku w kościele Wszystkich Świętych na Grobli. Czytano wtedy całą Biblię non stop. Obecny Maraton odbywał się w dwudziestu parafiach: czytanie rozpoczynało się o godz. 15, w soboty trwało także do późna w nocy.

Organizatorem jest duszpasterstwo młodzieży archidiecezji poznańskiej z ks. Robertem Korbikiem. Pomysł zorganizowania pierwszego Maratonu wyszedł od Prezesa Radia Merkury, Piotra Frydryszka.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama