Warszawa: Biblia dla każdego

28 marca wieczorem w Warszawie zaprezentowano dziesięciotomowy ilustrowany komentarz do Starego i Nowego Testamentu zatytułowany „Biblia dla każdego”. Wydanie to – zdaniem przewodniczącego Stowarzyszenia Biblistów Polskich, ks. prof. Waldemara Chrostowskiego – ma charakter rodzinny i powinno być przekazywane w rodzinach, z pokolenia na pokolenie.

„Jest to wydanie, które obejmuje dziesięć tomów. Zawiera tekst Pisma Świętego, a także objaśnienia, komentarze. I co bardzo ważne, zawiera starannie dobrane ilustracje, które przedstawiają rozmaite biblijne postacie i epizody, a także kraje biblijne. Są tam wykresy, mapy, szkice. Bardzo wiele mówią o świecie Biblii, pozwalając uchwycić to, na czym polega sedno orędzia Pisma Świętego” – powiedział ks. Chrostowski.

„Biblia dla każdego” jest owocem 10 lat pracy zespołu biblistów, ekspertów w zakresie historii i archeologii biblijnej, znawców sztuki i architektury sakralnej, a także krytyków literatury chrześcijańskiej. Publikacja bazuje na tekście tzw. Biblii Tysiąclecia, który jest używany w liturgii Kościoła katolickiego w Polsce.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama