Adoracja Pisma Świętego w diecezji gliwickiej

To adoracja Bożego Słowa, a nie maraton czytania – tak o trwającym odczytywaniu ksiąg Starego i Nowego Testamentu mówią inicjatorzy przedsięwzięcia. Od tygodnia w kościołach diecezji gliwickiej czytane jest Pismo Święte.

Ma to być medytacja nad biblijnym przekazem, który w wielu przypadkach jest trudny do zrozumienia. Dlatego po całodziennym czytaniu w poszczególnych parafiach odbywają się konferencje i wykłady pozwalające zrozumieć analizowane księgi.

„Naszym priorytetem nie jest przeczytanie całości Pisma Świętego, ale umożliwienie szczególnego spotkania ze Słowem Bożym w naszych parafiach. Tym sposobem chcemy adorować Pana Boga w Jego Słowie”– wyjaśnia współorganizator Adoracji Pisma Świętego ks. Artur Pytel.

W ciągu pierwszego tygodnia Adoracja Pisma Świętego prowadzona była już w Gliwicach, Pyskowicach, Kuźni Raciborskiej i Zabrzu. Aktualnie trwa w Tarnowskich Górach. W kolejnych dniach Pismo Święte adorowane będzie także w Bytomiu, Rudach i Lublińcu. Zakończenie zaplanowano na 18 maja.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg