Miesiąc Biblii w Brazylii

Kościół w Brazylii obchodzi we wrześniu „Miesiąc Biblii”. Inicjatywa przybliżania Słowa Bożego wiernym i zainteresowania ich czytaniem Pisma św. powstała w archidiecezji Belo Horizonte w 1971 r. i z upływem lat rozprzestrzeniła się na cały kraj.

Według Komisji Biblijno-Katechetycznej Krajowej Konferencji Biskupów Brazylii (CNBB) celem „Miesiąca Biblijnego” jest wzbudzenie wśród wiernych przekonania, że Słowo Boże jest w najwyższym stopniu księgą, która winna być obecna w życiu każdej osoby. Należy doprowadzić do tego, aby każda rodzina odczuwała potrzebę posiadania Pisma Świętego w swoim domu, a także zachęcać do organizowania spotkań wspólnot wiernych w celu studiowania i wprowadzania w życie Słowa Bożego.

Bp Jacinto Bergmann z Komisji Biblijno-Katechetycznej episkopatu podkreśla, że „miesiąc wrzesień poświęcony jest w sposób szczególny Słowu Bożemu, a okres ten jest zachętą, aby wierni uświadamiali sobie, że są odpowiedzialni za dzieło Jezusa przez fakt bycia Jego uczniami. To również nam pomoże, abyśmy byli uczniami i misjonarzami Jezusa Chrystusa”.

Na tegoroczny „Miesiąc Biblii” zaproponowano list św. Pawła Apostoła do Filipian. Hasło miesiąca oparte jest na myśli Apostoła Narodów: „Radość ze służby w miłości i bezinteresowności” (Flp 2,2). Odkrywanie Pisma Świętego i stały kontakt ze Słowem Bożym we wszystkich Kościołach chrześcijańskich Brazylii jest wymownym faktem, ważnym dla wzrastania w doświadczaniu wiary poszczególnych wspólnot zamieszkujących ten wielki kraj.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama