47 milionów Biblii dla dzieci

Charytatywna organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie podsumowała 30 lat programu Biblii dla dzieci. W ramach tego projektu wydrukowano 47 mln egzemplarzy Biblii dla najmłodszych pt. „Bóg przemawia do swych dzieci”.

Książka z wyborem opowieści biblijnych ukazała się w ponad 160 językach, a jej dystrybucją objęto 140 krajów. „W okresie 30 lat realizacji naszego biblijnego projektu wydanie Pisma Świętego, przygotowane specjalnie dla dzieci, odegrało zasadniczą rolę – powiedziała odpowiedzialna za apostolat rodzin w Kirche in Not Maria Zurowski. – Dla tysięcy dzieci i dorosłych na całym świecie Biblia stała się symbolem nadziei na lepszą przyszłość”.

Według Marii Zurowski sukces Biblii dla najmłodszych jest związany z jej dostępnością we własnym języku dziecka, a językiem tym zawsze jest język ojczysty, w którym się ono modli i płacze”. Kirche in Not prowadzi biblijne projekty w najbiedniejszych krajach. Biblie dla dzieci są rozdawane gratis. Bardzo często wydanie jej w języku tubylczym poprzedzone jest wieloletnimi badaniami danej kultury, przekazów ustnych, przysłów i folkloru. Sprzyja to późniejszemu osadzeniu opowieści biblijnej w danym kontekście kulturowym, który będzie najlepiej zrozumiały dla dziecka.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama