II Tydzień Biblijny w diecezjach

Informacje na podstawie wiadomości umieszczonych na diecezjalnych stronach Dzieła Biblijnego

Diecezja Radomska

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Dzieło Biblijne Diecezji Radomskiej, zapraszają psychologów, terapeutów, pedagogów, nauczycieli, katechetów, wychowawców, osoby duchowne i świeckie na KONFERENCJĘ „JĘZYKI MIŁOŚCI W RODZINIE” ŚRODA, 21 kwietnia 2010, Sala MSCDN przy ul. Kościuszki 5a w Radomiu. Celem konferencji jest refleksja nad dojrzałą miłością jako warunkiem skutecznej obrony przed zagrożeniami, które nękają współczesną rodzinę. Relacje w małżeństwie i rodzinie ulegają zmianie ze względu na szybko ewoluujący kontekst społeczny i obyczajowy.
 
W ostatnich latach możemy zaobserwować większą troskę o rodziny, które przeżywają trudności czy kryzys, a także o rodziny patologiczne. Ubocznym tego skutkiem może być ryzyko postrzegania własnej rodziny - a nawet wszystkich rodzin - przez pryzmat dysfunkcji, a to utrudnia tworzenie właściwych wzorców miłości małżeńskiej i rodzicielskiej. Pragniemy bliżej przyjrzeć się sytuacji współczesnej rodziny, panującym w niej relacjom, sposobom komunikowania się małżonków, dzieci, nastolatków. Na czym polega miłość małżonków, deklarowana w dniu ślubu? W jaki sposób rodzice mogą udzielać dzieciom mądrej pomocy wychowawczej? Jakie są sposoby komunikowania dojrzałej miłości? Jak kochać i być szczęśliwym?
W czasie konferencji referaty wygłoszą: pracownicy MSCDN w Radomiu, pracownicy naukowi UKSW, profesorowie KUL, pedagodzy i psychologowie na co dzień zajmujący się promocją rodziny oraz pomaganiem rodzinom w kryzysie.
Koordynator projektu:

ks. dr Jacek Kucharski
Tel. 500 099 198, e-mail: drjack@poczta.onet.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Osoby zainteresowane uczestnictwem mogą zgłosić swój udział poprzez przesłanie formularza zgłoszeniowego do dnia 18.04.2010 r. na adres e-mail: drjack@poczta.onet.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ( formularz zgłoszeniowy http://seminarium.radom.pl/images/stories/grafika/pliki/zgloszenia.doc) bądź też w siedzibie MSCDN lub bezpośrednio w dniu konferencji.
 
PROGRAM KONFERENCJI
 
13.30 -14.00: Rejestracja uczestników konferencji
14.00- 18.00 Sesja popołudniowa
14.00-14.15: Otwarcie konferencji - mgr Bogusław Tundzios (kierownik Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu)
14.15-14.45: Oblicza Bożej miłości. Jak Bóg okazuje miłość człowiekowi? Jak człowiek okazuje miłość Bogu? - ks. dr Jacek Kucharski (UKSW, Radom; Moderator Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej)
14.45-15.15: Język współczesnej katechezy w rodzinie - dr Jolanta Strojek (UKSW, konsultant ds. religii MSCDN, Radom)
15.15-15.30 przerwa na kawę
15.30-16.00: Pedagogia miłości według. Św. Pawła rdzeniem modelu wychowania - ks. dr hab. Roman Bogusław Sieroń ( prof. KUL, Prodziekan ds. studenckich Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Gospodarce w Stalowej Woli)
16.00-16.30: Języki miłości w małżeństwie i rodzinie- mgr Aneta Lutomska (psycholog, trener, coach OTS Lublin)
16.30-16.45 przerwa na kawę
16.45 -17.15:„Jak mówić żeby dzieci nas słuchały i jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”. Czy rozmawiania z dziećmi trzeba się uczyć?- mgr Ewa Krupińska (prezes Stowarzyszenia Szkoła dla rodziców i wychowawców; edukator, trener, Warszawa)
17.15-17.45: Od manipulacji i bezradności do miłości - ks. dr Marek Dziewiecki (UKSW, Radom)
17.45-18.00 Dyskusja
18.00– 18.15: Podsumowanie i zakończenie konferencji- mgr Bogusław Tundzios (kierownik Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu)

PATRONAT HONOROWY

Pan Andrzej Kosztowniak – Prezydent miasta Radomia
Ks. Bp Henryk Tomasik - Ordynariusz Diecezji Radomskiej
Instytut Teologiczny UKSW w Radomiu

 

Dzieło Biblijne Diecezji Radomskiej jest również współorganizatorem Międzynarodowej Konferencji Naukowej z Wystawą wieńczącą II Ogólnopolski Tydzień Biblijny - „Sandomierskie spotkania z Biblią w Roku Kapłańskim”

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg