Biblię można czytać w 2.508 językach

Coraz więcej ludzi na świecie może czytać Biblię w swoich rodzimych językach. Według najnowszych danych Światowej Federacji Towarzystw Biblijnych w Reading w Wielkiej Brytanii Biblia w całości lub poszczególne jej części są dostępne w 2508 językach.

Stary i Nowy Testament przetłumaczono w całości na 459 języków, o 21 więcej niż przed dwoma laty. Nowy Testament jest dostępny w 1213 językach, czyli o 45 więcej niż w 2008 r.

Najwięcej przekładów dokonano w Azji - 1052, następnie w Afryce – 703 oraz w Ameryce Północnej i Łacińskiej – 512. W Europie i na Bliskim Wschodzie „Księgę Ksiąg” w całości lub części można czytać w 210 językach. Ponadto są przekłady na esperanto i na dwa inne tzw. języki sztuczne.

Liczbę istniejących na świecie języków szacuje się na 6900. Do Światowej Federacji Towarzystw Biblijnych należy obecnie 145 krajowych Towarzystw Biblijnych. Głównym celem jej działalności jest udostępnianie orędzia Pisma Świętego we wszystkich językach.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIBLIA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja