Sześć dni Letniej Szkoły Biblijnej u dominikanów w Hermanicach

To będzie wyjątkowy czas dla wszystkich, którzy kochają słowo Boże. Od 5 sierpnia ranki i wieczory w hermanickim klasztorze dominikanów wypełnią spotkania z Biblią dla wszystkich, które poprowadzi o. Łukasz Popko OP.

Śląsk Cieszyński to miejsce szczególne, gdzie obok siebie żyją chrześcijanie różnych wyznań. Co ich łączy najmocniej? Biblia. To jeden z powodów, dla którego Cezary Jenta OP, proboszcz dominikańskiej parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski  w Ustroniu-Hermanicach, i jego współpracownicy zainicjowali w 2017 r. zajęcia Letniej Szkoły Biblijnej - dla wszystkich, bez względu na wyznanie.

Pierwszą edycję, zatytułowaną "Zanurzmy się w słowie, zacznijmy od początku", poprowadziła biblistka Maja Miduch, doktor judaistyki i hermeneutyki biblijnej, magister teologii, magister studiów bliskowschodnich, wykładowca języka hebrajskiego i Starego Testamentu oraz członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

Przed rokiem po świecie Ewangelii i Dziejów Apostolskich prowadziła uczestników szkoły prof. Barbara Strzałkowska, adiunkt w Katedrze Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym UKSW.

Tegoroczna Letnia Szkoła Biblijna potrwa od 5 do 10 sierpnia. Poprowadzi ją o. Łukasz Popko OP, wykładowca w krakowskim Kolegium Zakonu Dominikanów oraz w słynnej szkole biblijnej École Biblique w Jerozolimie. Jej tematem jest "Słowo proroka", a spotkania będą poświęcone księgom prorockim Pisma Świętego.

Ojciec Łukasz obronił doktorat z nauk biblijnych, który pisał pod kierunkiem o. Francolina Gonçalvesa OP. Jego tematem była metafora małżeństwa w proroctwie Jeremiasza (2,1-4,2).

Zajęcia Letniej Szkoły Biblijnej w Hermanicach będą się odbywać w dwóch blokach, by każdy mógł znaleźć odpowiednią dla siebie porę. Poranne potrwają od 9.00 do 10.45, wieczorne - od 19.00 do 20.45 (w sobotę 10 sierpnia zajęć wieczornych nie będzie). Można w nich uczestniczyć stacjonarnie bądź dojeżdżając/dochodząc na wybrany blok.

Wejściówki są płatne. Wszelkie szczegóły, także te o noclegach i posiłkach, pod adresem e-mail: dominikanie.szkola@gmail.com.

A na przedsmak Letniej Szkoły Biblijnej jeden z filmików o. Łukasza, poświęcony Biblii i odkrywaniu jej w... klimacie Jerozolimy!

Dominikanie.pl Biblia po jerozolimsku [#04] Bóg, który lubi się powtarzać
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg