Refleksja na dziś

Wtorek 25 maja 2010

Czytania » Zmiana przez dystans

Któryś już raz czytam w serwisie zapytaj.wiara.pl podobne pytanie: „Walczę ze swoimi wadami, ale nie umiem ich wykorzenić. Co mam robić?” Wiele razy zadawałem sobie podobne pytanie. Jak zmienić samego siebie?

Odpowiada mi dziś święty Piotr. „Nie stosujcie się do waszych dawniejszych żądz, gdy byliście nieświadomi, ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał (...)”.

Gdy próbuję odrzucać pokusy, one wracają. Gdy próbuję opanować jakąś złą cechę swojego charakteru, ona wcześniej czy później wychodzi na jaw. Bo nawet ich nie chcąc, jakoś się do nich stosuje. Wpisane są w mój charakter. Ale gdy zapomnę o ciągłym odmienianiu ja, mnie, mną,  moje, mojego a próbuję pamiętać, by w każdej chwili być święty jak Bóg, wtedy wszystko wychodzi jakoś lepiej.

Ucz mnie Panie Boże dystansu do siebie. Bo tylko tak mam szansę trochę bardziej się do Ciebie upodobnić.

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

3 Ola 25.05.2010 13:43
Zagoniony świat nie pozwala patrzeć na siebie z dystansu, albo przynajmniej bardzo to utrudnia. Ciągle wokół wiele szumu, informacji, tłumu, pośpiechu. Dlatego tak bardzo kocham Eucharystię - ona pozwala mi się zatrzymać w tym ciągłym biegu, pomyśleć nad sobą, swoim działaniem, zachowaniem. Chrystus mówił, że "Prawda nas wyzwoli", a czyż odsłanianiem tej Prawdy nie jest właśnie Eucharystia, w której On się nam objawia w całej swej postaci, poprzez Słowo i poprzez ciało i krew? Bóg jest doskonały w swych zamysłach, a Eucharystia to jeden z wielu Jego doskonałych darów dla człowieka.

Panie, naucz nas korzystać z daru Eucharystii, również na co dzień.
4 Janusz 25.05.2010 12:33
To prawda, za każdym razem, kiedy kontroluję swoje postępowanie i kroczę zgonie z oczekiwaniami Boga, odczuwam błogosławieństwo. Więcej życzliwości od ludzi, mniej problemów w pracy, pogodny nastrój w domu, wiara w lepsze jutro, to efekty tej samokontroli. Kiedy przestaję od siebie wymagać, niestety wszystko zaczyna się walić.

Dlatego warto iść za Bogiem, warto Go słuchać, choćby dla komfortu własnego sumienia.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama