Refleksja na dziś

Wtorek 18 października 2011

Czytania » Człowiek pokoju

W dzisiejszej Ewangelii Jezus wysyła swoich uczniów, żeby szli przed Nim i nieśli ludziom dar pokoju: „Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: «Pokój temu domowi!» Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was.” Jest to więc szczególny dar, który przyjąć mogą tylko ludzie godni pokoju. A czy ja jestem człowiekiem godnym pokoju? Patrzę na Jezusa, by zobaczyć, co to znaczy: „być godnym pokoju”.

W Jezusie jest przede wszystkim wielka otwartość na drugiego człowieka: On przyjmuje mnie z całą historią mego życia, bez osądzania i oceniania po pozorach. Jezusa brzydzi mój grzech, ale nie ja. On mnie szanuje i mną nie gardzi. I pragnie spotkania ze mną.

Ważne też jest przebaczenie. W Jezusie nie ma mściwości, On się nie obraża na mnie, gdy odchodzę od Niego. Rozumie moje słabości, lęki, które mnie popychają do zła. Współczuje mi, gdy oddalam się od Ojca, bo zna przeogromną miłość Boga do mnie.

Jezus często spotykał się z Ojcem na modlitwie. I to jest właśnie najlepsza droga, bym stawała się, jak On, człowiekiem godnym pokoju.

Dar pokoju Jezus nieustannie składa w moje ręce na każdej Mszy św. Przyjmę go na tyle, na ile otworzę się na zażyłość z Bogiem i bliźnim.

 

Czytania mszalne rozważa Elżbieta Krzewińska


 

Wtorek 29. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 helena 18.10.2011 15:05
Przybliżyło się do was królestwo Boże (Łk 10,9)

Tak prawdziwy pokój to-Jezus Chrystus-
Niech spotkanie z Tobą stanie się moja modlitwa
Przyjąć przez wiarę ten szczególny dar - by być świadkami Chrystusa-być godnym pokoju-
1 judyta 18.10.2011 11:37
Niech Cię wielbią, Panie, wszystkie Twoje dzieła
i niech Cię błogosławią Twoi święci.

Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają,
wszystkich wzywających Go szczerze.

Dzisiejsze moje spotkanie z Bogiem zaczęło się od relacji z dziećmi, które wychodziły do szkoły i wydawało by się,że teraz już tylko rutynowe codzienne obowiązki,ale tak nie jest,bo spotkanie jakie było mi dane przy rozmowie z Panem czytając Pismo Święte było niezwykłe[rozmowa Jezusa z Samarytanką];<<O,gdybyś znała dar Boży i [wiedziała],kim jest Ten,kto ci mówi:"Daj Mi się napić" "Nadchodzi jednak godzina,owszem już jest,kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać
cześć Ojcu w Duchu i prawdzie

Powiedział do niej Jezus:<<Jestem nim Ja,który z tobą mówię>>.

Kobieta zostawiła swój dzban i poszła do miasta opowiedziała ludziom kogo spotkała.

W trakcie pisania zadzwonił telefon i znów spotkałam się z Panem.

i mówcie im: «Przybliżyło się do was królestwo Boże»”.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama