Refleksja na dziś

Środa 27 czerwca 2012

Czytania » Najpierw czytaj i objaśniaj

 „Znalazłem księgę Prawa w świątyni Pana”. A potem: „Wszedł król do świątyni Pana, a wraz z nim wszyscy ludzie z Judy i wszyscy mieszkańcy Jerozolimy, kapłani i prorocy oraz cały lud od najmniejszych aż do największych. Odczytał dla ich uszu całą treść księgi przymierza, znalezionej w świątyni Pana”. Dopiero wtedy:  „Król stanął przy kolumnie i zawarł przymierze przed obliczem Pana, że pójdą za Panem, że będą przestrzegali Jego poleceń, przykazań i praw całym sercem i całą duszą, że w czyn zamienią słowa tego przymierza, spisane w tejże księdze. I cały lud przystąpił do przymierza”.

My – owszem – czytać może i czytamy. Byle jak, beznamiętnie i nie wyjaśniając trudniejszych miejsc. Za to wymagamy, żeby wszyscy poszli za Panem, żeby przestrzegali Jego praw i przykazań i ochoczo trzymali się zawartego z nimi przymierza. A może trzeba najpierw pokazać, że to ma sens?

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 Rectus 27.06.2012 10:53
"...A więc: poznacie ich po ich owocach". Myślę, że trzeba nam stałej modlitwy, zawierzenia, by prosić o łaskę rozumienia...
0 nie_wiem 27.06.2012 06:16
Często mam wątpliwość, czy dobrze rozumiem SŁOWO BOŻE i nie zawsze umiem rozpoznać interpretację prawdziwą od fałszywej.. A Jezus przestrzega..

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama