Refleksja na dziś

Środa 5 stycznia 2022

Czytania » Zobaczysz więcej

W pierwszym czytaniu Jan z całą mocą wskazuje na znak, potwierdzający autentyczność naszego przejścia z Jezusem ze śmierci do życia. Tym znakiem i zarazem nowiną jest miłość i gotowość dania „życia za braci”. Czyli otwarte serce.

Czytając Jana odkrywamy, że sakramentalne doświadczenie przejścia z Jezusem ze śmierci do życia, jakim jest chrzest, musi zostać pogłębione, dopełnione osobistym spotkaniem. Przeżyciem na miarę tego, co Natanael doświadczył pod figowcem.

Doświadczenie sakramentalne i doświadczenie osobistego spotkania z Jezusem. Z nich rodzi się miłość będąca zawsze i dla każdego dobrą nowiną. One dają szansę przeżycia tego, co Natanael usłyszał na końcu rozmowy z Jezusem: „zobaczysz jeszcze więcej niż to”.

Franciszek, Gaudete et exsultatae, 15

W świętym i składającym się z grzeszników Kościele znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby wzrastać ku świętości. Pan napełnił go darami ze Słowem, z sakramentami, sanktuariami, życiem wspólnot, świadectwem swoich świętych i wielopostaciowym pięknem, które pochodzi z miłości do Pana „jak oblubienica strojna w swe klejnoty” (por. Iz 61, 10).

ks. Włodzimierz Lewandowski

Reklama

Reklama