Rzekł Bóg do Abrahama: «Ty zaś, a po tobie twoje potomstwo przez wszystkie pokolenia zachowujcie przymierze ze Mną» (Rdz 17,9).
Bóg przymierza jest Bogiem obietnicy. I nie tylko wobec Abrahama, ale również wobec jego przyszłego potomstwa. Niemożliwe stało się możliwe. Abraham uwierzył Bożej obietnicy i ten moment stał się przełomem w jego życiu, początek nowej drogi.
Bóg obietnicy jest Bogiem wiernym. Dzięki Jego inicjatywie patriarcha Abram zmienia imię na Abraham. I staje się kluczową postacią początków historii zbawienia. To od jego wiary jest bowiem uzależnione powstanie narodu wybranego, z którego ma wyjść Mesjasz.
Bóg przymierza, pomimo częstych niewierności, pozostaje wierny danym obietnicom wobec tych, którzy przez chrzest i wiarę stali się uczestnikami Bożych obietnic. A one nadal dokonują się, o czym przypomina nam nieustannie słowo Boże. I stanowią zaproszenie do pogłębiania osobistych więzi dla wszystkich, którzy słuchają głosu Pańskiego – by nie byli tylko słuchaczami, ale usłyszane słowo wcielali w życie.
Myśl bł. Stefana Wyszyńskiego
Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w Nim żyje bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata (ABC Społecznej Krucjaty Miłości, 1).
Dominikanie.plNadchodzi dzień kary? Ale jak to? Za co? Jak Bóg może się gniewać? Jak śmie?
Dodaj swój komentarz »