Komentarze 2
 • Janusz
  23.08.2010 19:55
  Wszyscy, którzy przez Boga życiem obdarowani zostaliśmy, jesteśmy od siebie zależni.
  Chleb jemy dzięki piekarzowi, wodę pijemy dzięki służbom komunalnym, wiedzę zdobywamy dzięki nauczycielom, wychowanie dzięki rodzicom, wiarę dzięki duszpasterzom, wynagrodzenie za pracę dzięki pracodawcy, nad naszym bezpieczeństwem czuwa wojsko.
  I w taki oto sposób moglibyśmy rozbudowywać sieć wzajemnych zależności.
  Dlatego też Bogu dziękujmy za dar życia, a bliźnim za możliwość normalnej egzystencji i rozwoju.
  Starajmy się jednak postrzegać pozyskiwane dobra, jako efekt pracy rąk ludzkich, a nie korporacyjny, bezimienny produkt, którego pożądamy, który nam się należy.
  Dzięki Ci Boże, dzięki Wam dobrzy ludzie.

 • Estera
  23.08.2010 21:15
  " ... my sami w Kościołach Bożych chlubimy się wami z powodu waszej cierpliwości i wiary we wszystkich waszych prześladowaniach i uciskach, które znosicie."
  2 Tes 1,1-5.11b-12

  Czy potrafimy znosić prześladowanie z powodu naszych postaw i wiary w Boga?


  Mt 23,1.13-22

  "Jezus przemówił do tłumów i do swoich uczniów tymi słowami:

  „Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą."

  Tak bywa , kiedy nie rozumiemy słów Pana, bo braknie na drodze naszej tych co lepiej ,,widzą".
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg