Na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim trwa międzynarodowy kongres związany z obchodami stulecia Papieskiego Instytutu Biblijnego. Spotkanie zainaugurował przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury, abp Gianfranco Ravasi. W swoim wystąpieniu ujawnił on zasadnicze treści zawarte w oczekiwanej adhortacji apostolskiej po Zgromadzeniu Zwyczajnym Synodu Biskupów sprzed dwóch lat poświęconym Słowu Bożemu w życiu i misji Kościoła.
Raj dla geografów, miejsce rozkoszy dla archeologów i dzieło wzbudzające zachwyt znawców starożytnej sztuki – tak najkrócej można określić słynną mapę, ułożoną na posadzce kościoła św. Jerzego w Madabie.
Nasze czasy, choć mało zdajemy sobie z tego sprawę, wciąż powtarzają stare, biblijne scenariusze.
Najmniejszy egzemplarz jest 6 razy mniejszy od paznokcia, największy waży 15 kg. Niektóre z nich mają dramatyczną historię, jak fragment zwoju uratowany z getta warszawskiego. W Kołobrzegu można ogląda niezwykłą wystawę poświęconą Biblii.
Kard. Tarcisio Bertone otworzył wczoraj w benedyktyńskim opactwie przy rzymskiej Bazylice św. Pawła za Murami pierwszą w dziejach ekspozycję Biblii Karola Łysego - donosi Radio Watykańskie.
Awangardowa technika pozwoliła na odczytanie jednego z najstarszych hebrajskich rękopisów biblijnych.
MUZA SA Warszawa 2009 format: 128x190, stron: 288, oprawa: twarda
Wydawnictwo WAM Kraków 2008 format: 146×202, stron: 368, oprawa: miękka
Nie kiedyś. Przecież, o ile jestem z Nim, już dziś.
Czeka nas niebo. Stan, w którym "nie będziemy już łaknąć ani pragną", w którym nie będzie już miało do nas dostępu żadne zło.
Biblijne konteksty na Uroczystość Wszystkich Świętych i trzy msze Dnia Zadusznego.
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.