Powitać Go okrzykiem, odnaleźć się w tłumie wygranych… Stop, nie tak szybko!
Abp Pierbattista Pizzaballa, łaciński patriarcha Jerozolimy, był najbardziej wyczekiwanym pielgrzymem, wśród licznie przybyłych pątników na bożonarodzeniowe obchody w Betlejem. Uroczysty wjazd hierarchy Kościoła katolickiego i oficjalne powitania przez wspólnoty chrześcijańskie oraz lokalne władze poprzedziły podniosłe ceremonie liturgicznego święta przy Grocie Narodzenia.
Poza nielicznymi osobami, które dostępują wyjątkowych objawień, nie mamy dostępu do nowych znaków.
Wydawnictwo WAM, WSF-P Ingnatianum i Stowarzyszenie Biblistów Polskich zapraszają na sesję "Język Biblii a język współczesny" połączoną z prezentacją książki Rolanda Meynet SJ "Język przypowieści biblijnych" z udziałem Autora
Oficyna Wydawnicza VOCATIO Warszawa 2008 Prymasowska Seria Biblijna format: 170X240 stron 1200 oprawa: twarda
tempera na desce, 1308–1311, Muzeum Katedralne, Siena
Chrystus za chwilę uroczyście wjedzie do Jerozolimy. Z prawej strony widzimy bramę prowadzącą do miasta. Przez tę bramę mieszkańcy Jerozolimy wyszli mu naprzeciw.
30 lektorów czterech wyznań w sześciu językach przeczytało Księgę Koheleta. VII Maraton Biblijny dopełnił obchody Dnia Judaizmu w Bielsku-Białej.
Nie przeciwko człowiekowi, ale o człowieka.
Czeka nas niebo. Stan, w którym "nie będziemy już łaknąć ani pragną", w którym nie będzie już miało do nas dostępu żadne zło.
Biblijne konteksty na Uroczystość Wszystkich Świętych i trzy msze Dnia Zadusznego.
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.