Jubileuszowy Maraton Biblijny na 1500 osób

Półtora tysiąca osób weźmie udział w rozpoczynającym się w niedzielę w Poznaniu 10. Maratonie Biblijnym. Jego uczestnicy będą czytali fragmenty Pisma Świętego, wydarzenie obejmie 30 kościołów archidiecezji poznańskiej.

Reklama

Jak podkreślają organizatorzy, celem maratonu jest zachęcenie do czytania Pisma Świętego, pogłębiania wiary i relacji z Bogiem; publiczne czytanie ma być dla każdej parafii świętem Biblii.

Wspólne czytanie potrwa do 14 kwietnia. Maraton rozpocznie się w kościele pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu. Uczestnicy będą czytać fragmenty tzw. Biblii Poznańskiej, czyli tłumaczenia Pisma Świętego opublikowanego w Poznaniu w latach '80 XX wieku.

"W związku z rosnącym z roku na rok zainteresowaniem organizacją Maratonu Biblijnego przez wspólnoty parafialne, w tym roku wydłużono czas jego trwania do 30 dni. Na jego trasie znajdą się między innymi parafie w Koziegłowach, Kościanie, Śremie oraz Szamotułach" - poinformował PAP rzecznik prasowy poznańskiej kurii ks. Maciej Szczepaniak.

W tym roku hasłem maratonu są słowa: "Wierzę w Syna Bożego". Jak podał Szczepaniak, nawiązuje ono do ogłoszonego pod tym samym hasłem roku duszpasterskiego, w którym szczególny nacisk kładzie się na słowo Boże.

Ostatnie fragmenty Pisma Świętego zostaną przeczytane 14 kwietnia, w Wielki Poniedziałek w poznańskiej katedrze. Zakończenie wydarzenia będzie połączone z wprowadzeniem do świątyni symboli Światowych Dni Młodzieży - Krzyża i Ikony Salus Populi Romani, które tego dnia przywiezie z Rzymu delegacja młodzieży poznańskiej archidiecezji.

Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka odbędą się w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 r.

Po raz pierwszy Pismo Święte czytano w Poznaniu w 2005 roku przez 876 osób. Maraton trwał wtedy bez przerwy 120 godzin. Od roku 2006 fragmentów Biblii jest 1,5 tys. Począwszy od roku 2007 wydarzenie przyjęło formę "wędrowną" - każdego dnia czytanie odbywa się w innym kościele.

Organizatorem maratonu jest Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Autopromocja

    Reklama

    Reklama

    Reklama