Czytać znaczy modlić się

W domu generalnym ss. służebniczek w Dębicy odbyło się kolejne, otwarte spotkanie z Biblią.

„Spotkania z Biblią” to cykl comiesięcznych spotkań biblijnych odbywających się w domu generalnym Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP w Dębicy. Prowadzi je ks. dr hab. Piotr Łabuda, biblista, profesor WSD w Tarnowie, wykładowca Pisma Świętego na Uniwersytecie Papieskim JP II w Krakowie Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie, moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II i moderator Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego oraz inicjator i redaktor naczelny serii Krąg Biblijny. 

- Spotkania są otwarte dla wszystkich, którzy pragną w Roku Wiary pogłębiać swoje życie religijne, w Słowie Bożym szukać wskazówek dla codziennego życia i w Jego świetle rozeznawać drogę powołania – informują siostry.

Uczestnicy „Spotkań z Biblią” poznali już kontekst historyczno-geograficzny Ziemi Świętej, zostali też wprowadzeni w modlitwę metodą Lecito divina, rozważając w ten sposób tajemnicę Zwiastowania Maryi.

- W ostatnim, drugim już spotkaniu uczestniczyło 92 osoby z Dębicy i okolic. W pierwszej części Ksiądz Profesor mówił o apokryfach, natomiast druga część skupiła wszystkich uczestników, w kaplicy domu generalnego, na modlitwie Lectio divina. W oparciu o tekst ewangelii Mt 1,18-25 Narodzenie Jezusa rozważana była tajemnica św. Józefa. Uczestnicy tego spotkania mieli także możliwość rozmowy i dzielenia się doświadczeniem wiary – podkreślają siostry.

Następne „Spotkanie z Biblią” zaplanowane jest na 9 lutego 2013 r., godz. 9.00-12.30

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg