Kto stworzył świat?

Studenci Wydziału Teologicznego UPJP II w Krakowie Sekcja w Tarnowie oraz uczniowie tarnowskich szkół wysłuchali wykładów na temat pierwszego zdania Księgi Rodzaju.

Prelegenci pierwszej części sympozjum   Ks. Zbigniew Wielgosz/GN Prelegenci pierwszej części sympozjum
W auli WSD w Tarnowie odbyło się sympozjum zorganizowane przez Wydział Teologiczny UPJP II w Krakowie Sekcja w Tarnowie. – Do udziału w sympozjum zaprosiliśmy prelegentów z różnych ośrodków naukowych w Polsce, m.in. z Lublina (KUL) i Poznania (UAM). Gościem specjalnym spotkania jest ks. prof. Michał Heller – mówią organizatorzy.

Tematyka wykładów skupiała się wokół pierwszej prawdy wiary zapisanej w Credo: „Wierzę w Boga Ojca, Stworzyciela nieba i ziemi…”. – O Bogu myślimy nie tylko jako o Tym, który powołał do istnienia świat widzialny, niebo i ziemię, ale również świat niewidzialny, czyli niebo pojmowane jako stan szczęścia człowieka zjednoczonego z Bogiem – wyjaśniał we wprowadzeniu do sympozjum ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk, dziekan WT UPJP II Sekcja Tarnów.

O tajemnicy stworzenia w świetle Ks. dr Mirosław Łanoszka   Ks. Zbigniew Wielgosz/GN Ks. dr Mirosław Łanoszka
Prelegent mówił o stworzeniu świata w świetle Biblii
współczesnych pytań i odpowiedzi mówili: ks. dr Mirosław Łanoszka (Stworzenie w świetle Biblii), ks. prof. Antoni Żurek (Rozwój nauki o stworzeniu w teologii patrystycznej i średniowiecznej), ks. dr Sławomir Kunka (Reperkusje traktatu o stworzeniu w całości teologii), ks. dr Czesław Noworolnik (Nauczanie o stworzeniu od Soboru Watykańskiego II do Katechizmu Kościoła Katolickiego) oraz ks. prof. Michał Heller (Jak uczyć o stworzeniu?). W drugiej części sympozjum odbyła się dyskusja panelowa prowadzona przez ks. dr hab. Piotra Łabudę, w której uczestniczyli ks. dr hab. Janusz Królikowski, ks. dr hab. Tadeusz Pabjan oraz ks. dr Piotr Rossa.

Uczestnicy sympozjum   Ks. Zbigniew Wielgosz/GN Uczestnicy sympozjum
Uczestnikami sympozjum byli nie tylko klerycy i świeccy studenci teologii, ale także uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. – Pierwszy raz jestem na sympozjum naukowym. Zaciekawiła mnie tematyka wykładów, a zwłaszcza to, jak dziś można mówić i uczyć o stworzeniu świata na tle wiedzy naukowej – mówi Magda.    

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama