XII Ekumeniczne Święto Biblii

W Poznaniu rozpoczyna się XII Ekumeniczne Święto Biblii. Na program wydarzenia, które odbywa się pod hasłem „Nie mamy tu trwałego miasta, ale przyszłego szukamy”, składają się spotkania zarówno o charakterze religijnym, jak i kulturalnym czy nawet sportowym.

Organizatorem jest Poznańska Grupa Ekumeniczna. „W tym roku – mówi jej współprzewodniczący, ks. Jan Ostryk – chcemy wykorzystać 450. rocznicę wydania pierwszego pełnego tłumaczenia Pisma Świętego dokonanego z języków oryginalnych, czyli z hebrajskiego i greckiego, na polski. Chodzi o słynną Biblię Brzeską. To niesamowicie ważne wydarzenie i dla chrześcijan, i również dla Polaków, ponieważ jest to dzieło niesamowicie ważne w kulturze, w tradycji i w rozwoju języka polskiego” – stwierdził ks. Ostryk.

Ekumeniczne Święto Biblii potrwa do najbliższej soboty 19 października.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIBLIA, POZNAŃ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.