Rosną bibliści?

Laureaci konkursu biblijnego z Zespołu Szkół Budowlanych wyjadą do Włoch.

W Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej  odbyła się druga edycja Konkursu Wiedzy Biblijnej. Rok temu uczniowie poznawali Ewangelię św. Mateusza, natomiast 5 marca 2014 roku odbył się finał konkursu, w którym uczniowie wykazali się wiedzą z Ewangelii św. Marka. W eliminacjach wstępnych wzięło udział 48 osób ze wszystkich klas ZSB. Do finału dostało się czternastu uczniów. – Konkurs odbył się na progu Wielkiego Postu. A to dobry czas, żeby sięgnąć po Pismo św. i poznać zwłaszcza Ewangelie – mówi ks. Wiesław Znamierowski, katecheta.

Finał konkursu składał się z trzech rund. Uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą z Ewangelii św. Marka. Do ścisłego finału przeszło pięciu najlepszych uczestników, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie zadane pytania, byli to: Kevin Wszołek, Małgorzata Dul, Małgorzata Kusek, Piotr Lasota i Magdalena Sołdyga. Najlepsi uczniowie zmagali się z najtrudniejszymi pytaniami, walcząc o trzy pierwsze miejsca. Zmagania konkursowe odbywały się pod okiem jury, w którego skład weszli: proboszcz  parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy ks. prał. Kazimierz Czesak, katecheci ks. Wiesław Znamirowski i ks. Krzysztof Dynarowicz, dyrektor ZSB Stanisław Starzyk i przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Magdalena Tomecka. Konkurs poprowadziła katechetka Magdalena Chmielowska-Cięciwa.

Pierwsze miejsce zajął Piotr Lasota, na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Sołdyga, a trzecie zdobyła Małgorzata Dul. Zwycięzca i zdobywczyni drugiego miejsca wyjadą do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II, natomiast Małgorzata Dul, która zajęła trzecie miejsce, będzie mieć sfinansowaną szkolną wycieczkę. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody książkowe.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama