Konkretna rzecz

W czasach biblijnych, w epoce biblijnej, w starożytności…

Często sięgamy po te sformułowania, bo też znacznie łatwiej nam ich używać, niż wskazać dokładną datę danego wydarzenia ze Starego czy Nowego Testamentu. Dzięki „Panoramie dziejów biblijnych” może się to zmienić. Publikacja wydana nakładem oficyny Vocatio umożliwia błyskawiczne wyszukanie na tzw. skali datowania konkretnego, biblijnego zdarzenia i sprawdzenia, w którym roku przed naszą erą mogło ono nastąpić.

Brzmi być skomplikowanie i uczenie, ale zapewniam Państwa, że tak nie jest. Autor tej książki (przypominającej zbiór kolorowych tablic historycznych) nie jest bowiem posługującym się hermetycznym językiem teologiem, czy biblistą, a ekonomistą, u którego liczy się konkret i przejrzystość.

Waldemar Byczyński, na własny użytek, zaczął „porządkować zdarzenia i postacie opisane w Biblii, umieszczając je na osi czasu i umiejscawiając geograficznie”. Ta iście benedyktyńska praca zajęła mu pięć lat.

Efekt? Świetna, pomocnicza publikacja, dla wszystkich zasłuchanych (i zaczytanych) w Słowie Bożym, z której dowiemy się chociażby tego, w którym roku Mojżesz zabił Egipcjanina i uciekł na pustynię, lub kiedy Dawid został obrany królem Izraela.

Można powiedzieć, że to taka Biblia w skrócie. Najważniejsze zdarzenia, najważniejsze postacie + odautorskie komentarze, ukazujące dzieje Izraela na tle historii całego regionu. Od Adama i Ewy, do śmierci św. Piotra w Rzymie i spalenia Jerozolimy.

Warto mieć na półce.      

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.