Szczyrk: Biblia dla turystów

Biblię będzie rozdawał letnikom, którzy wypoczywają w Szczyrku w Beskidach, ksiądz Jan Byrt z miejscowej parafii Ewangelicko-Augsburskiej - podaje Polska Agencja Prasowa.

Na początek przygotował 100 egzemplarzy Pisma Świętego.

Ks. Byrt powiedział, że chce w ten sposób zachęcić ludzi do czytania Słowa Bożego. Chcę pomóc ludziom dotrzeć do niego podczas urlopów - wyjaśnił.

Ks. Byrt kupił Pismo Święte wydane przez Brytyjskie Zagraniczne Towarzystwo Biblijne, a także Biblię Tysiąclecia katolickiego wydawnictwa Pallotinum. Spotkaliśmy się z sytuacją, że nasi bracia katolicy mówili, iż Pismo Święte wydane przez Brytyjskie Towarzystwo nie jest dosłownie takie samo, jak wydania katolickie. Dlatego kupiliśmy dwa wydania - tłumaczył.

Duchowny kupił Biblie za pieniądze ze składek parafian oraz luteran z zaprzyjaźnionej parafii w Stanach Zjednoczonych. Jeśli rozdamy wszystkie Biblie, które przygotowaliśmy, to będziemy się starali o następne - powiedział.

Inicjator rozdawania Biblii słynie z niekonwencjonalnych pomysłów. Z jego inspiracji przy Białym Krzyżu w Beskidzie Śląskim stanęły kamienne tablice z wykutym dekalogiem. Duchowny podczas nabożeństw używa także kielicha - repliki legendarnego świętego Graala. Zorganizował ponadto nabożeństwo ekumeniczne dla narciarzy, snowboardzistów i beskidzkich goprowców, by dziękować Bogu za piękną zimę.

W te wakacje zorganizował także kurs języka angielskiego dla dzieci ze Szczyrku. Wykładowcami są Amerykanie, którzy przyjechali specjalnie w tym celu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama