Inauguracja Dzieła Biblijnego w stolicy

Nabożeństwem Słowa Bożego w akademickim kościele św. Anny zostało uroczyście zainaugurowane Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w archidiecezji warszawskiej - informuje Nasz Dziennik.

Celebracji przewodniczył ks. abp Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, a homilię wygłosił ks. prof. Waldemar Chrostowski, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

W homilii ks. prof. Chrostowski mówił m.in. o człowieku jako obrazie Boga Niewidzialnego, który jest poza światem i wszelką cielesnością. - Mężczyzna i kobieta to dwie strony człowieczeństwa, dwa sposoby bycia człowiekiem. Skoro Bóg stworzył człowieka na swój obraz, to cały paradoks zawarty w stworzeniu człowieka polega na tym, że obrazem Boga w człowieku jest także nasza cielesność - podkreślił. - Już w samym dziele stworzenia człowieka zawarty jest więc potencjał wcielenia Syna Bożego. Bóg stał się dla nas i dla naszego zbawienia człowiekiem, ponieważ Jego obraz został w nas zawarty - wyjaśnił ks. prof. Chrostowski. Jak zaznaczył, cały Stary Testament jest ukierunkowany ku tajemnicy wcielenia Słowa Bożego. W Starym Testamencie Bóg jest jeden, ale istnieje także przeczucie, że Bóg nie jest samotny. Nowy Testament daje świadectwo, że Bóg jest jeden, ale w Trzech Osobach. A spoiwo Osób Bożych to Miłość, której odwzorowanie stanowi miłość ludzka. Miłość, która łączy mężczyznę i kobietę, jest również odzwierciedleniem bogactwa wewnętrznego życia Boga. Piękny jej wyraz stanowi księga Pieśni nad Pieśniami.

Po nabożeństwie Słowa zaprezentowano Dzieło Biblijne i jego aktualną działalność.
Jak poinformował nas ks. prof. Henryk Witczyk, krajowy moderator Dzieła Biblijnego, w uroczystościach wzięli udział biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej, bibliści oraz licznie zebrani wierni, zainteresowani powstawaniem grup biblijnych i szkół Słowa Bożego w parafiach.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama