Duże zainteresowanie zapisami na Radiowo-Internetowe Studium Biblijne

W najbliższą niedzielę, 1 marca, rusza Radiowo- Internetowe Studium Biblijne. Do udziału w cyklu wykładów, w ciągu dziesięciu dni zgłosiło się 350 osób. To duży sukces - oceniają organizatorzy.

Najwięcej chętnych pochodzi z diecezji tarnowskiej, ale są także osoby z innych diecezji w Polsce a nawet z zagranicy. Chętni, którzy chcą poznać Biblię mogą nadal się zapisywać. Nie ponoszą przy tym żadnych kosztów.

Organizatorzy studium, Diecezja Tarnowska i Tarnowski Oddział Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II nie ukrywają radości z tak dużego zainteresowania wykładami o Piśmie świętym.

– To propozycja dla wszystkich, którzy chcą zdobyć nowe wiadomości o Biblii. Mamy wiele pozytywnych głosów, które świadczą o tym, że jest to potrzebna inicjatywa. Niektórzy w proponowanej tematyce widzą szansę na pogłębienie swoich kwalifikacji zawodowych.

Jedna z uczestniczek pisze do nas: „Jestem nauczycielką języka polskiego i z tej racji mam dużo do czynienia z analizą tekstów biblijnych, z czym mam niejednokrotnie problem.”. Podobnych listów jest kilkanaście – mówi ks. Jerzy Zoń, koordynator współpracy mediów diecezjalnych w projekcie Studium Biblijne.

Można także uczestniczyć w wykładach studium bez formalnego zapisu. Zgłoszenie umożliwi jednak przesyłanie materiałów bezpośrednio do każdego zainteresowanego oraz otrzymanie na zakończenie studium pamiątkowego dyplomu.

Wykłady Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego rozpoczynają się już w najbliższą I niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.30, na antenie diecezjalnego radia RDN Małopolska i będą dwukrotnie powtarzane w poniedziałki, po wiadomościach o godz. 10.00 i o godz. 20.00. Materiały z audycji (teksty i pliki audio) będą dostępne na stronie internetowej (www.studiumbiblijne.diecezja.tarnow.pl). Z wykładami Studium Biblijnego będzie związany cotygodniowy konkurs o tematyce biblijnej z ciekawymi nagrodami (nagroda główna to wyjazd do Ziemi Świętej).

Do udziału w Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym można się zapisywać drogą elektroniczną na internetowej stronie studium www.studiumbiblijne.diecezja.tarnow.pl lub listownie na adres Biblos, Studium Biblijne, Plac Katedralny 6, 33-100 Tarnów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg