Kielce: Kongres Biblijny

Wykłady, dyskusje panelowe, nabożeństwa, pantomimy, przyjęcie pierwszych osób do Diecezjalnego Dzieła Biblijnego wypełnią dwudniowy program Kongresu Biblijnego, który odbędzie się w Kielcach 24 i 25 kwietnia.

Rozpocznie się on 24 kwietnia w auli Wyższego Seminarium Duchownego o godz. 16.

Dr hab. Krzysztof Mielcarek z KUL wygłosi referat pt. „Paweł jako głosiciel Ewangelii”. Po referacie – panel dyskusyjny „Jak dotrzeć z przesłaniem Biblii do współczesnego człowieka”, który poprowadzi biblista z Kielc ks. dr Tomasz Siemieniec. W dyskusji wezmą udział ponadto: dr hab. Krzysztof Mielcarek (KUL Lublin), ks. Marian Królikowski (Nowa Ewangelizacja – Kielce), ks. dr hab. Stanisław Dyk (KUL), dr Małgorzata Krzysztofik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach). Pierwszy dzień kongresu zakończy nabożeństwo Drogi Światła o godz. 20.00. w parafii św. Stanisława w Kielcach.

Drugi dzień kongresu 25 kwietnia rozpocznie nabożeństwo Słowa Bożego o godz. 10.00. w kieleckiej bazylice, połączone z inauguracją Dzieła Biblijnego w diecezji kieleckiej. Nabożeństwu będzie przewodniczył bp Kazimierz Ryczan.

Po nabożeństwie organizatorzy proponują wysłuchanie dwóch referatów. Pierwszy z nich to „Życie rodzinne według tablic domowych św. Pawła” ks. dr Piotra Łabudy z WSD Tarnów - Wydział Teologii PAT oraz „Kościół sługa słowa Bożego”, który wygłosi ks. Marian Królikowski. Przewidziano także pantomimę i pracę w grupach.

„Zaproszenie kierujemy do duszpasterzy, katechetów, sióstr zakonnych, członków wspólnot i ruchów religijnych, starszych ministrantów i uczestników grup biblijnych ze wszystkich parafii diecezji” – mówi ks. dr Tomasz Siemieniec.

Dzieło Biblijne przygotowało specjalne materiały, które pomogą przeżywać Tydzień Biblijny w parafiach. Jest to m.in. dysk CD z prezentacjami multimedialnymi na temat św. Pawła – jego nauczania i przedstawienia w sztuce.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg