Szczyrk: Ewangelicki proboszcz rozdał 3,5 tys. naklejek z biblijnymi cytatami

3,5 tys. naklejek z cytatami biblijnymi rozdał kierowcom ewangelicki proboszcz ze Szczyrku Salmopolu.

Ks. Jan Byrt, podsumowując swą kolejną oryginalną kampanię, przyznał, że rezultat przedsięwzięcia przerósł jego oczekiwania.

„Naklejek miało być na początku 2,5 tysiąca. Dodrukowaliśmy jednak tysiąc więcej. Czekamy jeszcze na te obiecane przez Polonię z Chicago. To będzie kolejne półtora tysiąca” – wylicza duchowny, dziękując wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy zdecydowali się umieścić Słowo Boże na swoich samochodach. Ks. Byrt nazywa tych kierowców "zmotoryzowanymi apostołami XXI wieku".

Naklejki na szyby samochodowe mają rozmiar 10cm na 50cm. Umieszczono na nich różne cytaty z Ewangelii. Obok hasła wziętego z Dziejów Apostolskich – „Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony” – widnieje na przykład rysunek ryby, symbol chrześcijaństwa. W innej wersji pojawi się w formie grafiki gołębica z gałązką oliwną, symbol nadziei i nowego życia. W kolejnej wersji pojawia się Róża Lutra - godło reformacji. Nalepki z biblijnymi cytatami przygotowano również dla tych, którzy chcą je powiesić w innym miejscu niż samochodowa szyba.

Luterański ksiądz przyznaje, że choć wysłał naklejki do kancelarii Prezydenta RP i premiera, to nie wie, czy zostały one wykorzystane. „Mimo moich kilku pytań, nie otrzymałem po dzień dzisiejszy odpowiedzi” – dodaje.

Ks. Byrt zasłynął m.in. z budowy ołtarza europejskiego w Beskidzie Śląskim, przy którym co roku odbywać się maja nabożeństwa ekumeniczne o pomyślność Europy. Duchowny rozdawał koszulki i opaski z biblijnymi cytatami, organizował kolonie dla biednych dzieci. Doprowadził do tego, że na jednym z autobusów umieszczono slogan "Wierzysz w Boga? Nie jesteś sam!", co było odpowiedzią na ateistyczne prowokacje na całym świecie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg