Kobiecy dzień skupienia z Samarytanką i Rachab w... kuchni

Kolejne kobiety biblijne poprowadziły uczestniczki dnia skupienia dla pań w bielskiej parafii św. Pawła. Dopełnieniem modlitwy i rozmów były warsztaty z Markiem Zarembą, dietetykiem, autorem książek o zdrowiu ciała i ducha.

W drugiej części gościem dnia skupienia był M. Zaremba, dietetyk, autor książek na temat zdrowego odżywiania, któremu towarzyszy wierna modlitwa i troska o chrześcijańską równowagę duchową.

Pan Marek zaprosił panie do odkrywania tematu "Domowy minister zdrowia" - kto i jak powinien pełnić te funkcję. Mówił m.in. o Maryi i św. Hildegardzie w kontekście odnowienia współczesnej kultury postu, oderwania ludzi od hedonizmu. Zwrócił uwagę na życie wewnętrzne, na post, który zwraca człowieka ku Bogu, i dietę, która koncentruje się na człowieku.

- Siła jest z ducha, a nie z brzucha. Jak leczy Pan Bóg? - On patrzy na całe życie człowieka - nie na to, kim byłem i jestem, ale kim będę. Większość z nas chce tylko zdrowia, a nie chce zmiany. Jeśli nie mam w sercu wolności, mam lęk przed zmianą. Nic tak szybko nie prowadzi do choroby, jak przesadne myślenie o swoim zdrowiu. I tu post, droga do poczucia sytości Boga, przychodzi z pomocą - podkreślał w kontekście odzyskiwania zdrowia fizycznego i duchowego, dzieląc się także swoim doświadczeniem odkrywania modlitwy (zwłaszcza Różańca), postu i jałmużny na drodze przemiany serca. - Taka przemiana zmienia całe życie, także fizyczne, człowieka - mówił. - Post zaczyna się tam, gdzie kończy się dieta.

Zwrócił także uwagę, że - jego zdaniem - prawdziwy post powinien być oparty na ziarnie i chlebie, bo taki odwołuje się do ofiary Jezusa, który stał się Chlebem. - Ludzie nie dostają łaski postu, bo o nią nie proszą - zauważył, mówiąc także o żywieniu zgodnym ze wskazówkami Pana Boga zawartymi w Biblii.

Na zakończenie spotkania panie mogły skorzystać z bezpłatnych porad dietetyka. Marek Zaremba udziela ich także za pośrednictwem strony: jaglanydetoks.pl.

Ks. Ryszard Piętka sprawował Mszę św. dla uczestniczek dnia skupienia na os. Polskich Skrzydeł.   Urszula Rogólska /Foto Gość Ks. Ryszard Piętka sprawował Mszę św. dla uczestniczek dnia skupienia na os. Polskich Skrzydeł.
«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .