Kobiecy dzień skupienia z Samarytanką i Rachab w... kuchni

Kolejne kobiety biblijne poprowadziły uczestniczki dnia skupienia dla pań w bielskiej parafii św. Pawła. Dopełnieniem modlitwy i rozmów były warsztaty z Markiem Zarembą, dietetykiem, autorem książek o zdrowiu ciała i ducha.

Wśród uczestniczek spotkania była Bożena z Rychwałdu, która wzięła w nim udział po raz pierwszy. - Przyciągnęła mnie tu zapowiedź spotkania z M. Zarembą. Dopiero na miejscu dowiedziałam się, jaka jest tematyka tego dnia. I muszę przyznać, że już ten czas pierwszej części - konferencja księdza, warsztaty z Natalią, indywidualne rozmowy, adoracja, Msza św. - bardzo mnie wzbogacił - opowiada. - Przed Najświętszym Sakramentem poukładałam sobie pewne rzeczy, z którymi przyszłam i które zaprzątały mi głowę. Dzięki tej pierwszej części one już się rozwiązały. Wracam do domu spokojna.

Bożena podkreśla: - Ten dzień skupienia to jest taki wyjątkowy czas dla nas kobiet. Mówiliśmy dziś o pragnieniach serca kobiety w oparciu o historię Rachab, którą posłużył się Pan Bóg dla wyzwolenia Izraelitów, i Samarytanki. Obie były kobietami tak trochę z marginesu. Samarytanka była bardzo poraniona. Ale sam Bóg jej szukał. Myślę, że to też takie odkrywcze dla nas, kobiet - jesteśmy zagonione w naszej codzienności, w tych naszych obowiązkach. Ale mamy prawo do czasu dla siebie tylko, do czasu, kiedy możemy spotkać się z Panem, który nas szuka. A wisienką na tym pysznym torcie było dodatkowo spotkanie z panem Markiem.

«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Komentowanie dostępne jest tylko dla .