Krakowskie Środy Biblijne

„Nie szkoda nam czasu na Słowo Boże, które było przed czasem i pozostanie na wieki” – tak brzmi ósmy punkt dekalogu uczestników „Śród Biblijnych u Anny” – inicjatywy ks. Wojciecha Węgrzyniaka, krakowskiego duszpasterza ludzi nauki.

„Środy Biblijne u Anny” to cykl spotkań, podczas których rozważane będą – werset po wersecie – księgi Starego Testamentu. Ich inicjator ks. Wojciech Węgrzyniak obliczył, że potrzeba 90 lat, aby w ten sposób przeczytać cały Stary Testament.  „Najważniejsze jest to, aby zacząć. Stary Testament jest czytany rzadko, bo ma opinię księgi trudnej a może i niepotrzebnej” – twierdzi kapłan. Inspiracją spotkań są słowa Benedykta XVI, który w adhortacji Verbum Domini napisał, że Stary Testament ma dla chrześcijan niezastąpioną wartość.  „Bóg nadal mówi przez Stary Testament i ta część Biblii ciągle jest kopalnią prawd ponadczasowych i bardzo życiowych również dzisiaj” – przekonuje ks. Węgrzyniak, zachęcając do udziału w spotkaniach.

Od 19 października w Kolegiacie św. Anny w Krakowie w każdą środę  podczas Mszy św. o godz. 19.30 uczestnicy liturgii będą pochylać się nad fragmentami Starego Testamentu. Rozpoczną od proroka Aggeusza. 20 minutowe kazania mają być rodzajem fachowego, ale i zrozumiałego komentarza biblijno-pastoralnego.

Konferencje z Mszy św. będą nagrywane. Ich odsłuchanie będzie możliwe na stronie www.wegrzyniak.com. Tam również znajdują się  bardziej szczegółowe informacje na temat inicjatywy jak również intrygujący „Dekalog uczestników” Śród Biblijnych u Anny.

Po nabożeństwie o 20.30 w ramach Kręgów Biblijnych będą rozważane „Najtrudniejsze przypowieści Jezusa” – m. in. o chwaście czy miłosiernym Samarytaninie. Spotkania te są zarezerwowane dla osób, które zgłosiły się do czterech piętnastoosobowych grup.

Inicjator i prowadzący „Środy Biblijne u Anny” ks. dr Wojciech Węgrzyniak jest biblistą pracującym na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Studia specjalistyczne odbył w Rzymie i Jerozolimie. Jest cenionym rekolekcjonistą oraz duszpasterzem pracowników nauki. Mieszka przy Kolegiacie św. Anny.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIBLIA, KRAKÓW

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.