Refleksja na dziś

Środa 13 lipca 2011

Czytania » Wybór

Patrząc na swoje życie widzę, jak często byłam wybierana przez kogoś, albo sama wybierałam. O ile swoje wybory umiem uzasadnić, fakt, że mnie ktoś wybiera, budzi czasem moje zdziwienie. Nie zawsze dostrzegam w sobie to „coś”, co zadecydowało o tym, że zostałam wybrana.

Tego samego doświadczył Mojżesz, gdy Bóg wybrał go spośród wielu ludzi, by oswobodził lud izraelski z niewoli egipskiej. On tym wyborem jest zmieszany, zaniepokojony i zdziwiony. Nie uważa, by podołał wyznaczonemu zadaniu. Bóg utwierdza go w jednym: „Ja będę z tobą”. I obiecuje znak, który potwierdzi, że to było Boże posłanie.

Jezus wybrał mnie przed założeniem świata, bym była święta i nieskalana przed Jego obliczem. Wielekroć odwracałam się od Niego, zmęczona walką ze złem we mnie lub skuszona iluzjami i kłamstwami złego ducha, zapominając o wielkich Bożych obietnicach. Ale On nieustannie „odpuszcza wszystkie moje winy i leczy wszystkie choroby. On moje życie ratuje od zguby, obdarza mnie łaską i zmiłowaniem.” A znakiem, który to potwierdza, jest Eucharystia.


 

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

3 Estera 13.07.2011 11:16
"Mojżesz zasłonił twarz, bał się bowiem zwrócić oczy na Boga. „Teraz oto doszło wołanie synów Izraela do Mnie, bo też naocznie przekonałem się o cierpieniach, jakie im zadają Egipcjanie. Idź przeto teraz, oto posyłam cię do faraona, i wyprowadź lud mój, Izraela, z Egiptu”.
Wj 3,1-6.9-12

Tak, nie miał łatwego zadania Mojżesz. Prosił też o pomoc w swej drodze. Czy jednak prorok jest otoczony sprzymierzeńcami?
Lb 12,1-13
Bóg karze szemranie przeciw Mojżeszowi
http://www.niedziela.pl/index/liturgia/liturgia1.php?data=2011-08-02

Boże nie opuszczaj mnie w utrapieniu
Moja Jedyna Miłości

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg