Komentarze 6
 • marienka
  20.08.2010 09:17
  Dziękuję, za te piękne słowa... Tak bardzo mi dzisiaj potrzebne. Dlaczego tak łatwo zapominam, że wcale to nie ja jestem najważniejsza? Ciągle mam z tym problem, a później jestem rozczarowana ludźmi, że są tacy obojętni... Burze przeminą, przyjemności przyjdą i odejdą, tak jak mija nasze życie, ale miłość Pana nigdy ode mnie nie odstąpi. Ja też jestem Bożym dzieckiem.
  Jeszcze raz dziękuję
 • jolanta
  20.08.2010 11:24
  Na pewno "trzyma rękę na moim ramieniu". Czasami TO czuję. Niepokój czuję wciąż również, jak się go pozbyć. Jest mi bardzo ciężko.
 • Estera
  20.08.2010 12:03
  "I rzekł do mnie: „Synu człowieczy, czy kości te powrócą znowu do życia?” Odpowiedziałem: „Panie Boże, Ty to wiesz”. Ez 1, 1-14

  «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: «Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego».Mt 22,34-40

  Należy zadać sobie pytanie czy rozumiemy właśnie tą miłość jaką otrzymujemy w darze od Boga.

  Nie wolno jej zamykać w literze prawa, a tak właśnie często bywa i przez sądzenie jeden drugiego stajemy się jak faryzeusze zamknięci na to co Jezus nam ukazał w swoim słowie.

  Takie patrzenie chyba doprowadza właśnie do wyschniętych kości tzw. skostnienia.

  Dobrze jest , kiedy nie kalkulując zaczynamy kochać jako ludzie wolni ponad tym co dzieli--płeć , stan społeczny , materialny itp.
  Jaka długa droga jeszcze do zrozumienia o co chodzi?
  • Janusz
   20.08.2010 12:25
   Z intelektualnym zrozumieniem przytoczonych przez Ciebie treści w zasadzie większość z nas nie ma problemu.
   - A o co chodzi?
   - O bezwarunkowe zastosowanie się do "recepty" na miłość w codziennym życiu.
   • Estera
    21.08.2010 12:13

    Januszu nie zgadzam się z Tobą. Wielu chrześcijan ma ogromny problem właśnie najpierw w intelektualnym przyjęciu Prawdy. A czemu?

    Tak jak to dobrze zauważyłeś miłość wyrażamy w czynie, nawet jeśli będzie to tylko i aż zamknięta izdebka:)
 • Janusz
  20.08.2010 12:04
  "Bóg trzyma rękę na moim ramieniu"
  Oby jej nigdy nie odjął.
  Boże nie odstępuj ode mnie, bo obrócę się w nicość. Boże zawierzam Ci swoje życie. Ucz mnie miłości i pokory. Komu mam powierzyć swe zaufanie, jeżeli nie Tobie?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg