Komentarze 4
 • uczennica6
  24.06.2012 12:18

  "...Byś wyrywał i obalał, byś niszczył i burzył, byś budował i sadził" - są to słowa Proroka, które usłyszał od Pana Boga. Ja myślę, że one skierowane są do konkretnego człowieka, do Jeremiasza. Każdy człowiek ma inne zadanie postawione przez Boga. Czy my znamy tę wolę Bożą? Ja myślę, że tak. Czytanie Pisma Świętego daje nam poznać wolę Boga. Dla Proroka było głoszenie przyjścia na świat Mesjasza, Jego nauki i śmierć z rąk ludzi. Jeśli Prorok miał krzewić wiarę w przyszłego Jezusa - Boga Człowieka to musiał burzyć i obalać dotychczasowe nauki o Bogu, i Jego następcy. Dla mnie zadanie Boga jest postawione inaczej: daję ci do ręki Pismo Święte i masz go czytać, rozważać, a wszelkie nauki otrzymane od Ducha Świętego obracać w modlitwę na Chwałę Boga i ludzi.

  • Janusz_M
   25.06.2012 08:54
   Janusz_M
   Piękny to komentarz. Nie mniej brakuje mi w nim jednego elementu.
   Pismo Święte w istocie wykazuje, że modlitwa w życiu człowieka jest niezbędna. Jest ona pewnego rodzaju spoiwem z Najwyższym oraz pośrednio z bliźnim.
   A zatem pierwsza korzyść pozyskana ze Słów Pisma Świętego została osiągnięta.

   "Słowa nauczają, przykład pociąga"

   Przesłaniem Pisma Świętego jest również umiejętność przekuwania zawartych w nim słów w czyn.

   To jest właśnie ten drugi, brakujący element.

   Pozdrawiam
  • Janusz_M
   25.06.2012 15:34
   Janusz_M

   Uczennico! Jeszcze trochę Ci podokuczam.

   Myślisz, że znasz wolę Bożą? Niestety nie.

   "Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami" (Iz 55)

   Poza tym codziennie powtarzasz: Bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi ... (nie twoja) Co najwyżej możesz prosić. Bóg chętnie wysłuchuje.

   Zadaniem obarczonego ułomnościami człowieka jest ścisła współpraca z Bogiem w oparciu o Jego prawo.

 • kratka
  24.06.2012 13:45
  Też chcę pozwolić się uwieść BOGU.. dać się złowić przez NIEGO :-)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg