Komentarze 2
 • Tomek
  06.11.2015 11:56
  Dajcie tekst pisany. Nie znoszę wideo, nie mam nawet możliwości by odsłuchać. Pliiiz
 • uczennica6
  06.11.2015 14:30

  Całość powyższej konferencji sprowadza się do problemu: Grzech a przyjęcie Bożej miłości. 

  Zadam pytanie: Czy żyjąc w grzechu ciężkim kocham Boga? Czy nie przestrzegając Przykazań Bożych jestem w stanie przyjąć Jego miłość? Kim jest dla mnie Miłosierdzie Boże a więc miłość Boga i życie wieczne w Jego Obliczu kiedy w Niego nie wierzę? Pytań podobnych można stawiać wiele. Więc nie jest prawdą, że każdy kto żyje w grzechu jest w stanie przyjąć miłość Boga. Dla tego człowieka, grzech wykluczył go z życia w Światłości Bożej, bo bariera pomiędzy tymi obszarami (grzech - Bóg) jest nie do przeniknięcia, jest niemożliwa. 

  Człowiek musi pragnąć żyć bez grzechu i to jest warunek Zbawienia. Czy mu się to udaje w życiu ziemskim? W jakimś procencie tak ale pod warunkiem, że chce się zmienić pod względem świętości. 

  Czy zbrodniarze tego świata przed śmiercią mogliby się nawrócić? To znaczy z wiarą w Boga prosić o Jego wybaczenie? W pojęciu duchowym - jest to niemożliwe. Człowiek niewierzący nie ma takiej możliwości, nie jest przystosowany do takiego aktu żalu. Dlatego umiera w grzechu i nie przyjmuje miłości Bożej. Czy w tym przypadku czeka go Zbawienie? Na to pytanie niech odpowie ten niewierzący w Boga. 

  Z wielką ostrożnością określałabym św. Piotra zdrajcą Jezusa. "Zdrajca" nie wierzy w to, co dotychczas przyjął jako nauki głoszone przez Jezusa. Piotr "zaparł" się Jezusa bo nie chciał dopuścić do przelewu krwi na chrześcijanach. O jego działaniu - w obliczu śmierci krzyżowej Jezusa - wiedział wcześniej. Postąpił tak, bo planował zapobiec wydarzeniom Golgoty. Winę nieudanego planu wziął na siebie. Dlatego Bóg go wynagrodził dając mu przymioty boskie. 

  Myślę, że prawda zostanie objawiona każdemu po swojej śmierci. 

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Komentarze do materiału/ów:

  św. Piotr

  WIARA.PL DODANE 06.11.2015 AKTUALIZACJA 06.11.2015

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg