Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie biblia.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Lampiony ze światłem niesione przez cały Adwent przez wiernych na pierwszą Mszę św. nie są kolorową tradycją urozmaicającą ponury jesienny poranek, ale mają swoją głęboką symbolikę.
- W dobie pandemii Biblia jest dla wielu ludzi wielką mocą i pociechą - podkreśla ks. prof. Mirosław Wróbel, dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych KUL. Od 18 do 24 kwietnia w Kościele w Polsce trwa XIII Tydzień Biblijny.
Autorem jest biblista ks. prof. Mirosław S. Wróbel.
I co o nich wiemy? Wyjaśnia ks. prof. Mirosław Wróbel kierownik Sekcji Nauk Biblijnych KUL
O nadziei, której każdy z nas potrzebuje, światłości, co rozjaśnia mroki i wielkim oczekiwaniu, jakim jest Adwent mówi ks. prof. Mirosław Wróbel kierownik Katedry Filologii Biblijnej i Literatury Międzytestamentalnej KUL.
Coraz więcej osób nie zadowala się powierzchowną lekturą Biblii i poznaniem jej treści, ale szuka czegoś głębszego. Każdy, kto chciałby wejść głębiej w treści biblijne zaproszony jest na kolejne spotkanie "W blasku i mocy słowa Bożego".
O nadziei płynącej z lektury Pisma Świętego i recepcie na szczęście mówi ks. prof. Mirosław S. Wróbel, dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych KUL, moderator Dzieła Biblijnego, prowadzący spotkania biblijne w Lublinie.
Z Jego krzyża płynie dla nas nauka całkowitego zaufania Bogu, zdania się na Jego wolę
O Bogu, o człowieku i o nadziei. W rytmie czytań roku liturgicznego.
Garść uwag do czytań na V niedzielę Wielkiego Postu roku C z cyklu „Biblijne konteksty”.
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.