Mówił o tym ks. prof. Mariusz Rosik na inauguracyjnym spotkaniu Kursu Biblijnego w parafii pw. NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie. Podał 10 pomocnych reguł.
To już tradycja. Gdy wspominamy narodzenie św. Jana Chrzciciela, na ulice Wrocławia wychodzą ludzie - jak on - wskazujący innym na Chrystusa.
- Trzeba uwzględniać kontekst kulturowy w planowanych formach ewangelizacji. Katolik musi odczytywać świat i głosić Ewangelię. Dobierać do tego adekwatne metody i środki. Ewangelizatorzy powinni odznaczać się cnotą pokory. Nie można dać się załamać wobec nawałnicy przeciwności - mówił ks. prof. Wiesław Przygoda podczas konferencji naukowej na PWT.
W Betlejem wspólnota grecko-prawosławna oraz Kościoły wschodnie uroczystymi ingresami i specjalną liturgią rozpoczęły uroczystości Bożego Narodzenia.
Drogi katoliku, nadchodzą Zaślubiny Baranka, a nie krwawa jatka! Apokaliptyczny okrzyk: „Przyjdź!” jest wyrazem ogromnej tęsknoty, a nie zawołaniem masochistów.
Chrystusa drugiemu człowiekowi trzeba pokazać swoim życiem. Jeśli to potrzebne, także słowem. Nie ma innej rady.
Rok temu zainaugurowano działalność Chełmskiego Centrum Ewangelizacji. Organizacja, którą kieruje ks. Paweł Gołofit, chce docierać do "niedzielnych" katolików i formować tych, którzy będą głosić innym Chrystusa.
Czy Kościół katolicki zabraniał czytania Pisma Świętego?
Czy może liczyć na nas?
Nie kiedyś. Przecież, o ile jestem z Nim, już dziś.
Czeka nas niebo. Stan, w którym "nie będziemy już łaknąć ani pragną", w którym nie będzie już miało do nas dostępu żadne zło.
Biblijne konteksty na Uroczystość Wszystkich Świętych i trzy msze Dnia Zadusznego.
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.