Głoszą Dobrą Nowinę z efektem

Rok temu zainaugurowano działalność Chełmskiego Centrum Ewangelizacji. Organizacja, którą kieruje ks. Paweł Gołofit, chce docierać do "niedzielnych" katolików i formować tych, którzy będą głosić innym Chrystusa.

Chełmskie Centrum Ewangelizacji to, jak mówi jego szef, przede wszystkim ludzie, środowisko, które od wielu lat formuje się w wierze. - Pan Bóg jasno pokazywał nam od jakiegoś czasu, że pragnie takiego dzieła, które będzie formować ludzi świeckich nie tylko do obecności w Kościele, ale też do prowadzenia przez nich Kościoła - stwierdza ks. Gołofit. 

W ramach centrum od początku jego działalności funkcjonuje szkoła ewangelizacji, która dzięki pomocy Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz we współpracy z SESA Polska, proponuje kursy ewangelizacyjne oraz rekolekcje, w których prowadzący stosują nowe metody przekazywania wiary odpowiednie dla współczesnego człowieka.

- W ciągu minionego roku przeprowadziliśmy 7 kursów, które spotkały się z naprawdę dużym zainteresowaniem - mówi ks. Paweł. - Teraz chcemy się jeszcze bardziej rozwijać i wychodzimy z nowymi propozycjami, żeby pokazać, co możemy zaoferować ludziom niezewangelizowanym. 

Centrum, jak podkreśla ks. Paweł, jest po to, by formować ludzi świeckich. - Chodzi o to, żeby oni w sposób świadomy, przemyślany i przede wszystkim skuteczny głosili Dobrą Nowinę swoim przyjaciołom, znajomym, sąsiadom i jednocześnie sami umacniali się w wierze i wchodzili z Panem Bogiem w głębszą relację - podkreśla. - Dlatego przygotowaliśmy dla nich przede wszystkim kursy ewangelizacyjne: kurs Nowe Życie o doświadczeniu Bożej miłości, kurs Emaus o Słowie Bożym, kurs Maria Magdalena dla kobiet, kurs Jakub dla mężczyzn, Tobiasz i Sara dla małżeństw. Jednym słowem każdy u nas znajdzie coś dla siebie. 

W planach Centrum jest też szkoła ewangelizatora. - To będzie roczna formacja w formie comiesięcznych spotkań, które będą miały na celu uświadomienie ludziom, jak ważne jest umiejętne głoszenie Dobrej Nowiny i jednocześnie zaproszenie do współpracy tych, którzy jeszcze nie ewangelizują, a chcieliby się włączyć w taką formę posługi. 

ChCE szykuje też specjalną roczną formację dla kobiet także w formie comiesięcznych spotkań. - Chcemy pomóc kobietom w formowaniu się do posługi bycia matką, żoną i odkrywaniu piękna duchowego, które mają w sobie. 

Większość  propozycji, które przygotowuje Centrum, startuje z początkiem października. - Widzimy, że zapotrzebowanie na kursy ewangelizacyjne zwłaszcza po okresie wakacyjnym jest naprawdę duże. Wielu ludzi szuka rekolekcji szczególnie weekendowych, ze współczesną formą przekazu. A my dodatkowo dajemy dobrą jakość.  

W planach już niebawem jest też organizacja dyżuru modlitwy wstawienniczej. - Będzie się można na niego zapisać przez stronę internetową. To będzie szansa dla ludzi pogubionych, potrzebujących modlitwy, dla tych, którzy nie mogą się uporać ze swoimi problemami - wyjaśnia ks. Paweł. 

Centrum nie zapomina też o seniorach. - Dla ludzi 65 plus, dla których propozycji w Kościele jest niewiele, przygotowujemy specjalne seminarium m.in. o tym, jak przeżywać samotność, jak sobie radzić w relacjach z dziećmi, z wnukami, jak umiejętnie przekazywać wiarę młodym ludziom. To będzie czas 10 tygodni specjalnie dla starszych ludzi, by nie tylko wzrastali w modlitwie, ale także ciągle się rozwijali duchowo i mentalnie. 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Reklama

Reklama