Przez całą historię ludzkości powtarza się „nieporozumienie” dotyczące władzy Boga.
Tuż przed Niedzielą Słowa Bożego w auli PWT we Wrocławiu można było usłyszeć o dążeniu do jedności między różnymi wyznaniami, budowanej w oparciu o Pismo Święte, ale także świadectwa o mocy słowa Bożego, której doświadczyli konkretni ludzie.
Jedność, o którą modlił się Jezus podczas Wieczerzy, nie wyklucza nieporozumień, wątpliwości, napięć.
Bóg wyjaśnia w swoim Słowie, dlaczego dochodzi do sporów i jak powinniśmy się wobec nich zachowywać. Im lepiej rozumiemy Jego naukę i przestrzegamy jej, tym skuteczniej będziemy rozwiązywać nieporozumienia z innymi ludźmi.
Według Biblii Bóg czynnie uczestniczy w powstawaniu życia w łonie matki – przypomniał 15 listopada abp Gianfranco Ravasi w wykładzie inaugurującym drugą międzynarodową konferencję projektu STOQ.
Franciszek napisał wstęp do zawierającej chrześcijańskie i żydowskie komentarze do Pięcioksięgu książki pod tytułem „La Bibbia dell’Amicizia – Biblia przyjaźni”.
Stary Testament nie jest dla dzisiejszego czytelnika łatwy w odbiorze. Ale czy to znaczy, że zwykły śmiertelnik powinien go omijać, a rozstrząsania zostawić specjalistom? Na pewno nie. Tym wszystkim, którzy nie boją się sięgać do lektury wywracającej utarte schematy myślenia ludzi XXI wieku proponujemy pomoc w przeżyciu wielkiej przygody wędrówki po kartach Pisma Świętego
W potocznym rozumieniu utarło się pod pojęciem apokalipsy widzieć pełen dramatyzmu i przede wszystkim pozbawiony jakiejkolwiek nadziei totalny koniec, koniec świata i koniec wszystkiego.
Nie kiedyś. Przecież, o ile jestem z Nim, już dziś.
Czeka nas niebo. Stan, w którym "nie będziemy już łaknąć ani pragną", w którym nie będzie już miało do nas dostępu żadne zło.
Biblijne konteksty na Uroczystość Wszystkich Świętych i trzy msze Dnia Zadusznego.
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.