Uczyły się, jak czytać Biblię, zaplatały różańce i gotowały obiad dla ubogich. A wszystko w atmosferze modlitwy. U sióstr elżbietanek dziewczęta uczestniczyły w weekendzie skupienia "24 godziny z Jezusem".
«Symfonią wiary» nazwał Synod Biskupów Benedykt XVI. Podkreślił, że pozwolił on odkryć piękno i bogactwo Słowa Bożego. Papież mówił o tym w czasie obiadu pożegnalnego, wydanego w atrium Auli Pawła VI dla wszystkich uczestników synodu: ojców synodalnych, ekspertów i audytorów.
Zapraszam wszystkich odwiedzających portal Wiara.pl do udziału w kolejnym wakacyjnym Spotkaniu ze Słowem. Będzie to czas poświęcony czytaniu i rozważaniu Słowa Bożego, a konkretniej motywu "pokarmu z nieba", czyli Eucharystii.
Zapraszam wszystkich biorących udział w Konkursie Biblijnym oraz odwiedzających portal Wiara.pl do udziału w wakacyjnym "Spotkaniu ze Słowem". Będzie to czas poświęcony czytaniu i rozważaniu Słowa Bożego, a konkretniej motywu "wyjścia" Narodu Wybranego z Egiptu.
VIII Walne Zebranie Stowarzyszenia Biblistów Polskich oraz 49. Sympozjum Biblistów Polskich odbędą się w dniach 20-22 września 2011 r. w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego oraz w gmachu Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach.
W dniach 29-31 maja odbędą się w Domu Księży Pallotynów w Konstancinie warsztaty Szkoły Słowa Bożego. Będą one połączone z obchodami święta Królowej Apostołów i z wieczernikowym czuwaniem w duchu Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
Instytut Nauk Biblijnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawla II organizuje w dniach 26-28 października 2006 roku w ramach Jesiennych Dni Biblijnych międzynarodowe sympozjum biblijne zatytułowane : Jezus Chrystus jako Syn Boży w Nowym Testamencie i we wczesnej literaturze chrzescijańskiej.
Jeden z ciepłych, pogodnych, prześwietlonych wiarą psalmów. Potrzebne były Dawidowi. Potrzebne są i dzisiaj.
Synod Biskupów dobiega końca. 25 października przed południem na 23., ostatniej już kongregacji generalnej, przedstawiono w auli propozycje ojców. Posłużą one do przygotowania przyszłej adhortacji apostolskiej. Ich oficjalny tekst zredagowano po łacinie.
Porządek miejsc był tak ściśle ustalony, że nie do pomyślenia było zajęcie miejsca, do którego ktoś nie miał prawa
Nie kiedyś. Przecież, o ile jestem z Nim, już dziś.
Czeka nas niebo. Stan, w którym "nie będziemy już łaknąć ani pragną", w którym nie będzie już miało do nas dostępu żadne zło.
Biblijne konteksty na Uroczystość Wszystkich Świętych i trzy msze Dnia Zadusznego.
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.