Salvadro Dali, Marc Chagall, Gustav Doré - to nazwiska tylko niektórych wielkich twórców XIX i XX w., których grafiki można zobaczyć na wystawie "Biblia w sztuce" w Muzeum Śląskim w Katowicach.
Chiny: Biblia zalecana, ale nadobowiązkowa Miejska komisja edukacji w Szanghaju zamierza zalecić uczniom szkół średnich Biblię jako lekturę nadobowiązkową - informuje Radio Watykańskie.
Portugalia: Przepiszą ręcznie Biblię Ponad sto tysięcy Portugalczyków, w tym prezydent kraju Jorge Sampaio i patriarcha Lizbony, kardynał Jose Policarpo, przepisze ręcznie Pismo Święte.
Nowy przekład Biblii na współczesny język niderlandzki po tygodniu sprzedaży okazał się absolutnym bestsellerem na holenderskim rynku księgarskim.
"Święte Słowa" - unikatową wystawę świętych ksiąg żydów, chrześcijan i muzułmanów otwarto w Bibliotece Gdańskiej PAN.
Ponad dziesięć tysięcy złotych przekazali wczoraj uczestnicy Gdańskiego Areopagu 2004 Marii Pelczar, dyrektorce Gdańskiej Biblioteki PAN - informuja Dziennik Bałtycki.
Do codziennego czytania Pisma Św. z wiarą, roztropnością i rozwagą zachęcał 27 listopada metropolita poznański abp Stanisław Gądecki oraz bp Edward Puślecki z Kościoła ewangelicko-metodystycznego, wiceprezes Polskiej Rady Ekumenicznej.
Biblia dla dzieci w języku tureckim, wydawana została przez międzynarodowe dzieło pomocy "Kirche in Not/Ostpriesterhilfe" (Kościół w Potrzebie/ Pomoc Księżom na Wschodzie).
Jedyny w północnej Polsce egzemplarz 400-letniej Biblii Jakuba Wujka z Biblioteki Gdańskiej PAN rozpada się - alarmuje Gazeta Wyborcza.
Wiek XX stał się dla katolików wiekiem ponownego odkrycia słowa Bożego - Biblii. Oddanie się słuchaniu Pisma Świętego otwiera nie tylko uszy, ale i serca uczniów na wielkie tajemnice Boże.
Posłuszeństwo słowu Bożemu ma podstawowe znaczenie dla kształtowania się świadectwa wiary.
O Bogu, o człowieku i o nadziei. W rytmie czytań roku liturgicznego.
Garść uwag do czytań na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski z cyklu „Biblijne konteksty”.
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.