Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie alarmuje, że nasilają się ataki wymierzone w chrześcijan zamieszkujących Ziemię Świętą. W odpowiedzi na przemoc łaciński patriarcha Jerozolimy podkreślił, że „Kościół nie da się zastraszyć ekstremistom”. PKWP przypomina, że naszym Siostrom i Braciom można pomóc m.in. poprzez kampanię „SOS dla Ziemi Świętej”.
Pierwsze egzemplarze dostarczono symbolicznie do więzienia w Paliano. Biblie zostaną rozdane w 100 zakładach penitencjarnych we Włoszech.
W artefakcie brakuje wyłącznie 12 kart.
Spotkanie z bratem Maciejem z Taizé w kościele franciszkanów w Gliwicach.
Przedstawiciele gdańskiej prowincji Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie przekazali abp. Tadeuszowi Wojdzie olejek nardowy Marii Magdaleny z Ziemi Świętej do przygotowania Krzyżma Świętego w Wielki Czwartek.
Wielkimi krokami zbliżą się akcja Biblia 24/7 u zielonogórskich franciszkanów. Dobrze znany z małego ekranu dziennikarz Rafał Patyra też weźmie udział w czytaniu Biblii i zaprasza innych do udziału.
We wspomnienie śmierci św. Benedykta (21 marca) arcybiskup Kolonii kard. Rainer Maria Woelki poświęcił nowy ołtarz benedyktyńskiej bazyliki Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny na Górze Syjon w Jerozolimie.
W Jerozolimie podczas porannej niedzielnej liturgii dwóch mężczyzn wdarło się do prawosławnej świątyni i napadło fizycznie na obecnego abp. Joachima oraz księży. „Ten atak na kościół Grobu Dziewicy Maryi (…) jest ohydną zbrodnią terrorystyczną, której nie można w żadnym wypadku usprawiedliwić” – mówi oświadczenie miejscowego patriarchatu.
- Ewangelia potrzebuje wcielenia, potrzebuje być zobaczona w człowieku. I ta Ewangelia o Jezusie, który idzie ku każdemu, kto wydaje się martwy w swoim grzechu, jest wcielona w osobie biskupa Edwarda. Nie wiem jak wy, ale ja właśnie takiej Ewangelii uczyłem się od niego - mówił metropolita łódzki w Koszalinie.
Ornat arcybiskupa Paryża noszony podczas ślubu cesarza Napoleona III, 13 średniowiecznych dzwonów, XIII-wieczny pastorał biskupa Betlejem, mnóstwo dokumentów, w tym korespondencja z mameluckimi sułtanami – franciszkanie w Jerozolimie szykują poszerzenie Muzeum Ziemi Świętej, aby móc na stałe wystawiać podobne skarby przeszłości.