Werbista w katolickiej federacji biblijnej

Podczas posiedzenia komitetu wykonawczego Katolickiej Federacji Biblijnej (CBF), które odbyło się w połowie marca w Rzymie, powołano o. Jana J. Stefanów SVD na członka Rady Nadzorczej organizacji.

W gronie nowych członków Rady Nadzorczej, oprócz o. Jana znaleźli się również: bp dr Bernhard Haßlberger, biskup pomocniczy Archidiecezji Monachium (przewodniczący), prałat dr Bertram Meier z diecezji Augsburg (wiceprzewodniczący), prof. Wolfgang Simler, emerytowany dyrektor bawarskiego oddziału Deutsche Bundesbank (skarbnik).

Katolicka Federacja Biblijna (CBF) jest zrzeszeniem 334 organizacji z całego świata zajmujących się tłumaczeniami Biblii, jej naukowym wyjaśnianiem i duszpasterstwem biblijnym. Federacja pomaga tak pojedynczym osobom, jak i całym społecznościom uzyskać jak najszerszy dostęp do Pisma Świętego. Stara się to czynić z poszanowaniem różnic kulturowych i metod hermeneutycznych.

W chwili obecnej CBF zrzesza 97 pełnoprawnych i około 200 czasowych członków. Działa w 134 krajach świata, a jej główna siedziba znajduje się w St. Ottilien w Niemczech.

O. Jan J. Stefanów przez wiele lat pracował w Ekwadorze. Do Polski wrócił w 2003 roku. Obecnie pracuje w Domu Dobrego Pasterza w Nysie. Jest prowincjalnym oraz europejskim koordynatorem Apostolatu Biblijnego werbistów. Jego kadencja na stanowisku członka Rady Nadzorczej Katolickiej Federacji Biblijnej rozpoczyna się 1 kwietnia i potrwa do kolejnego zebrania plenarnego, które zaplanowane zostało na 2015 rok.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama