Brazylia: misja i Pismo Święte

Miesiąc Biblijny i Krajowy Dzień Biblii, to główne inicjatywy duszpasterskie września w Brazylii.

Wydarzenia wpisują się w krajowy projekt ewangelizacji. Ponadto są zachętą do realizacji misji kontynentalnej zaproponowanej przez episkopat w 2011 r. Miesiąc Biblijny początkowo obchodzone w archidiecezji Belo Horizonte, z biegiem czasu stał się rzeczywistością Kościoła w całej Brazylii. Drugie – Narodowy Dzień Biblii, jest obchodzony w ostatnią niedzielę września. Co roku w tym miesiącu wybrana księga Pisma Świętego staje się tematem spotkań w kręgach biblijnych, grupach refleksyjnych, jak też celebracji w poszczególnych wspólnotach.

Hasłem tegorocznych obchodów Miesiąca Biblijnego jest zachęta, aby „uczniowie-misjonarze rozpoczynali od Ewangelii św. Marka”. Komisja biblijno-katechetyczna episkopatu dokonała wyboru Ewangelii św. Marka w związku z tym, że jest to Rok B, w którym podczas liturgii niedzielnej czytamy Słowo Boże w zapisie św. Marka. Zachęta skierowana do Bartymeusza: „Odwagi, wstań, [Jezus] woła cię” (Mk 10,49) ma prowadzić dzisiejszych uczniów-misjonarzy do pogłębiania formacji w wierze.

Tegoroczne materiały duszpasterskie przygotowane na Miesiąc Biblijny wskazują ten tekst Ewangelii jako istotny w procesie stawania się uczniem Chrystusa w aktualnej rzeczywistości skomplikowanego świata. Uczeń-misjonarz pogłębiający swoją wiarę w oparciu o Słowo Boże będzie mógł osobiście spotkać się z Chrystusem i odważnie dawać świadectwo o Nim we własnym środowisku.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama