Ludzie Boga

Czyli kolejne części monumentalnego, międzynarodowego cyklu telewizyjnych adaptacji Biblii.

Ludzie Boga   mat. prasowy

Bohaterowie kolekcji "Ludzie Boga" - unikalnej serii filmów religijnych - to postacie niezwykłe. Każdy jest inny, ale łączy ich jedno. Wiara.

To święci, również tacy, których znamy zbyt mało, papieże, prorocy czy ludzie, którzy w różny sposób wnieśli swój wkład w historię Kościoła katolickiego.

Znajdziemy tu filmy znane i mniej znane, ale zawsze godne uwagi. Wiele z nich może być pomocą w katechezie.

***

W naszym konkursie mieliśmy dla Państwa 3 pakiety, w których znalazły się 3 poniższe filmy:

Jakub - drabina do nieba to zrealizowana w gwiazdorskiej obsadzie produkcja z 1994 r. Peter Hall wiernie przedstawia wydarzenia opisane w Księdze Rodzaju, począwszy od sporu o pierworództwo pomiędzy Jakubem i Ezawem, aż do powrotu do Kanaanu. Obejrzenie filmu stanowi doskonałą zachętę do zapoznania się z oryginalnym tekstem Starego Testamentu.

Twórca filmu, Peter Hall, jest znakomitym angielskim reżyserem teatralnym i filmowym. W 1961 roku założył słynną Royal Shakespeare Company, której dyrektorem artystycznym pozostał do 1968 roku. Jest autorem wielu inscenizacji sztuk Szekspira i propagatorem tradycyjnego teatru elżbietańskiego, współpracował z najsłynniejszymi aktorami teatru brytyjskiego.

Prorok Jeremiasz, o którym twórcy kolekcji piszą tak: "w teologii widzi się w Jeremiaszu zapowiedź niewinnie cierpiącego Chrystusa, który przez swoją śmierć daje wierzącym w Niego nowe życie. Dla dzisiejszego człowieka, spragnionego akceptacji otoczenia, Jeremiasz nie jest postacią łatwą do naśladowania. Za wierność swojemu powołaniu musi zapłacić niezrozumieniem i odrzuceniem.

Koleje życia i misji biblijnego proroka reżyser Harry Winer wzbogacił wątkami fikcyjnymi. Z jednej strony jest to opowieść o człowieku, który wbrew wszystkim, nieugięcie głosi swoje proroctwa, a z drugiej o tym, że nie wystarczy tylko słuchać, by odkryć prawdę".

Mojżesz „Jam jest PAN , Bóg Twój...” - najwierniejsza, chociaż z nielicznymi - wynikającymi z dramaturgicznych wymogów zmianami w scenariuszu - próba przedstawienia historii biblijnego patriarchy zrealizowana w znakomitej obsadzie z udziałem Bena Kingsley’a i Christophera Lee.

Każda płyta DVD zawiera książeczkę z wprowadzeniem dla katechetów.

Zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy o przesłanie nam ważnego dla Państwa, biblijnego cytatu, związanego z Mojżeszem. Nagrody otrzymują:

Maciej Pęksa z Ostrowa Mazowieckiego, Krzysztof Kula z Rybnika oraz Anna Budzińska z Inowrocławia

Gratulujemy, filmy prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIBLIA, FILM, KULTURA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg