Kieszonkowa Ewangelia od Franciszka

Uczestnicy modlitwy „Anioł Pański” w niedzielę 6 kwietnia na placu św. Piotra otrzymają w prezencie od papieża kieszonkowe wydanie Ewangelii. Kilka miesięcy temu Franciszek ofiarował już wiernym miserykordynę - różaniec i obrazek Jezusa Miłosiernego.

Specjalnie wydany przez drukarnię watykańską tomik zawiera cztery Ewangelie i Dzieje Apostolskie. Otwiera go cytat z adhortacji apostolskiej „Evangelii gaudium” Franciszka: „Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem”. Na wewnętrznych stronach okładki znajdują się wskazówki jak odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a także tekst modlitwy bł. Jana Henryka Newmana „Drogi Jezu...”, której odmawianie zalecała swoim współsiostrom bł. Matka Teresa z Kalkuty.

Komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej przypomina, że przy okazji niedzielnych modlitw „Anioł Pański” i przy innych okazjach papież Franciszek zachęcał wiernych, by zawsze mieli przy sobie małą książeczkę zawierającą Ewangelie i często brali ją do rąk, aby ponownie czytać i rozważać słowa i czyny Jezusa, szczególnie te, o których mówi liturgia dnia, a papież poddał je refleksji. Aby pomóc to zaproszenie wprowadzić w czyn, z woli papieża uczestnicy modlitwy „Anioł Pański” otrzymają za darmo tysiące egzemplarzy kieszonkowego wydania Ewangelii „jako prezent od Ojca Świętego”.

Inicjatywa, analogiczna do wspomnianej miserykordyny, została przygotowana przez Urząd Dobroczynności Apostolskiej (kierowany przez jałmużnika Jego Świątobliwości, którym jest abp Konrad Krajewski), we współpracy z licznymi wolontariuszami: 150 skautami, klerykami Seminarium Rzymskiego, siostrami Matki Teresy i innymi zakonnicami oraz osobami indywidualnymi. - Urząd Dobroczynności powinien być bowiem prawą ręką papieża w dziedzinie miłosierdzia nie tylko materialnego, ale także duchowego - czytamy w komunikacie Biura Prasowego.

«« | « | 1 | » | »»
  • _jasiek
    04.04.2014 14:21
    Rozumiem, że biorąc pod uwagę międzynarodowe audytorium będzie to wydanie łacińskie. Sobór Watykański Drugi potwierdził zdecydowanie, że łacina jest językiem Kościoła.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.